Czy można zabezpieczyć tekst w Word przed kopiowaniem?

Witam,

Piszę pracę i nie chcę aby można było ją kopiować. Jak ustawić worda 2013, żeby zapisać dokument bez możliwości późniejszego kopiowania zawartości poprzez przycisk kopiuj? Gdzie wejść, co kliknąć? Być może w jakimś innym formacie zapisać, jak tak, to jak? Dziękuję za pomoc.

W opcjach zapisu worda tego nie znajdziesz.
Widziałem taką opcję w Nuance PDF Converter Professional


Albo konwertuj na format obrazu jpg… - przykladowy pdf do jpg - wszyscy mogą czytać, ale … co dalej?

Do tego przecież można zmontować pdf z wielu plików obrazu tekstu. Screen tekstu i masz stronę i tak powiedzmy 200 razy. Z tego montujesz pdf i tyle…

MS Word to procesor tekstu, a jego format nie służy do publikacji tylko do edycji więc takiego mechanizmu z tego co wiem nie posiada. Możesz jedynie zabezpieczyć tekst przed zmianami.
Jeśli oddajesz gotową pracę to najlepiej w uniwersalnym formacie PDF, jeśli Word nie ma dogodnych opcji eksportu z zabezpieczeniami, lub jako obraz to poszukaj wirtualnej drukarki która takie opcje będzie miała. Jest ich dużo i sam musisz potestować.
Ostatnią opcją jest ręczny eksport Worda do obrazu i użycie jakiegoś kreatora pdf aby je połączyć w jeden plik. Tyle, że w przeciwieństwie do @Bogdana_G proponuję format eksportu do obrazów png, ponieważ z doświadczenia wiem. że można uzyskać lepsze efekty przy mniejszym rozmiarze pliku jeśli chodzi o teksty (np. ustawiając rozdzielczość 200ppx i paletę 4 kolorów dla samego tekstu, ale to trzeba sobie potestować)

jpg służy do zdjęć(ekran komputera to nie zdjęcie!).Do zrzutów ekranu używa się png albo gif,który to właśnie ma mniejszą paletę kolorów. Owszem,odczyta tekst,dowolny screen reader ,będący w zestawie z programem do obsługi skanera i drukarki. Nie ma 100 zabezpieczenia,ale można jedynie utrudnić powyższymi sposobami

Żeby w miarę skutecznie zabezpieczyć tekst przed kopiowaniem, musiałbyś go przepisać ręcznie i zeskanować.

Zapisane do jakiegoś formatu graficznego - ktoś z powrotem skonwertuje na tekst oprogramowaniem typu OCR.

Niektóre czytniki plików PDF robią to wręcz automatycznie. Przykład (fragment dziennika ustaw z… 1934 roku, oni to drukowali całkowicie bez użycia komputerów!):