PDF Creator - kiepska jakość konwersji JPG -> PDF

Mam taki problem: zainstalowałem najnowszą wersję PDF Creator , ale przy konwersji JPG na PDF jakość pliku jest fatalna , mimo wysokiej rozdzielczości. Plik JPG waży 300KB, po konwersji na PDF ok. 120 KB. W ustawieniach JPEG jakość na 100% , DPI domyślne - 150 (zmieniałem też na na dużo wyższe wartości - bez efektu).

Dlaczego więc aż tak mocno kompresuje tracąc wyraźnie na jakości , skoro ustawiona jakość na 100%? Potrzebuję to do konwersji CV, a Wordzie nie mam takich możliwości jak w Photoshopie. Chyba, żę znacie jakiś lepszy program do konwersji na PDF? Byłbym wdzięczny.

A co ma CV do Photoshopa, nie mów że robiłeś CV w tym programie.

Owszem. Word się do tego nie nadaje. Nie jestem zwolennikiem prostych, czarno-białych CV pisanych Times New Roman, ale i nie kolorowych tęczy przebiegających przez pół kartki. Po prostu staram się zrobić coś bardziej kreatywnego, a jednocześnie stonowanego - zachować umiar. Word mnie ogranicza. Zresztą w mojej branży (grafika) to wręcz wymóg.

Widać że grafik z ciebie w takim razie beznadziejny. Takie rzeczy jak już to robi się w programach do edycji grafiki wektorowej, np w Corelu gdzie masz eksport do PDF. Na 100% nie powinno się tego robić w programie do obróbki zdjęć.

BTW. Photoshop też ma natywny eksport do PDF.

Ja to robię bez problemu w Wordzie, zresztą w OpenOffice też. A moja profesja to usługi w malej poligrafii. Widać że i Worda nie umiesz obsługiwać.

Ok, ale on się o to nie pyta co umie a czego nie. Zadał konkretne pytanie o kompresję obrazków w pdf creatorze.

Photoshop nie służy wyłącznie obróbce fotografii, ma szeroką gamę zastosowań, m.in. web design. Profesjonalne CV też można w nim tworzyć. Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia.


Profesjonaliści od siedmiu boleści. Tak to jest żyć w tej zakichanej Polsce. Dziękuję chamstwu za pomoc. Temat do zamknięcia.

Przecież rozwiązałem problem…

A Photoshop to program do edycji grafiki rastrowej. Nie nadaje się do tego. Zapytaj się na jakimś profesjonalnym forum to każdy ci tak powie.

Już widzę minę osoby sprawdzającej cv, po tym kiedy obczai że jest to obrazek :))

@ up - widzisz, sierotko, skoroś taki kozak, to ci wytłumaczę: eksport z pliku z warstwami bezpośrednio w PS zachowuje tekst, nie spłaszcza obrazu. Reasumując: twój argument jest inwalidą. =D> Przed chwilą sprawdziłem. Proszę o zaprzestanie dopisków wielkiej mości ekspertów, nie chce mi się zgłaszać moderacji prób statsowania. :roll:

TEMAT-DO-ZAMKNIĘCIA. PROBLEM ROZWIĄZANY.

A ty sierotko jaki masz tytuł tematu ? :slight_smile:

Ja zrozumiałem to tak samo jak drobok. CV wyeksportowane z PSa do JPG a następnie próba zrobienia z tego PDF więc za bardzo nie ma tutaj mowy o eksporcie czegokolwiek. Nikt też nie próbuje “statsować” bo raczej wszyscy mamy lepsze rzeczy do roboty, tak jakby komuś na tych cyferkach przy słowie Posty: tak bardzo zależało.

A żeby nie było że “statsuje” zawsze można skorzystać z jakiegoś convertera online. Od kiedy nie mam admina na służbówce i nie mogę nic zainstalować udało mi się znaleźć dużo ciekawych stron które robią coś online.