PDF Creator - kiepska jakość konwersji JPG -> PDF

(Vantage888) #1

Mam taki problem: zainstalowałem najnowszą wersję PDF Creator , ale przy konwersji JPG na PDF jakość pliku jest fatalna , mimo wysokiej rozdzielczości. Plik JPG waży 300KB, po konwersji na PDF ok. 120 KB. W ustawieniach JPEG jakość na 100% , DPI domyślne - 150 (zmieniałem też na na dużo wyższe wartości - bez efektu).

Dlaczego więc aż tak mocno kompresuje tracąc wyraźnie na jakości , skoro ustawiona jakość na 100%? Potrzebuję to do konwersji CV, a Wordzie nie mam takich możliwości jak w Photoshopie. Chyba, żę znacie jakiś lepszy program do konwersji na PDF? Byłbym wdzięczny.

(plasmat) #2

A co ma CV do Photoshopa, nie mów że robiłeś CV w tym programie.

(Vantage888) #3

Owszem. Word się do tego nie nadaje. Nie jestem zwolennikiem prostych, czarno-białych CV pisanych Times New Roman, ale i nie kolorowych tęczy przebiegających przez pół kartki. Po prostu staram się zrobić coś bardziej kreatywnego, a jednocześnie stonowanego - zachować umiar. Word mnie ogranicza. Zresztą w mojej branży (grafika) to wręcz wymóg.

(Marcinch7) #4

Widać że grafik z ciebie w takim razie beznadziejny. Takie rzeczy jak już to robi się w programach do edycji grafiki wektorowej, np w Corelu gdzie masz eksport do PDF. Na 100% nie powinno się tego robić w programie do obróbki zdjęć.

BTW. Photoshop też ma natywny eksport do PDF.

(plasmat) #5

Ja to robię bez problemu w Wordzie, zresztą w OpenOffice też. A moja profesja to usługi w malej poligrafii. Widać że i Worda nie umiesz obsługiwać.

(cinkibolek) #6

Ok, ale on się o to nie pyta co umie a czego nie. Zadał konkretne pytanie o kompresję obrazków w pdf creatorze.

(Vantage888) #7

Photoshop nie służy wyłącznie obróbce fotografii, ma szeroką gamę zastosowań, m.in. web design. Profesjonalne CV też można w nim tworzyć. Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia.

Profesjonaliści od siedmiu boleści. Tak to jest żyć w tej zakichanej Polsce. Dziękuję chamstwu za pomoc. Temat do zamknięcia.

(Marcinch7) #8

Przecież rozwiązałem problem...

A Photoshop to program do edycji grafiki rastrowej. Nie nadaje się do tego. Zapytaj się na jakimś profesjonalnym forum to każdy ci tak powie.

(Drobok) #9

Już widzę minę osoby sprawdzającej cv, po tym kiedy obczai że jest to obrazek :))

(Vantage888) #10

@ up - widzisz, sierotko, skoroś taki kozak, to ci wytłumaczę: eksport z pliku z warstwami bezpośrednio w PS zachowuje tekst, nie spłaszcza obrazu. Reasumując: twój argument jest inwalidą. =D> Przed chwilą sprawdziłem. Proszę o zaprzestanie dopisków wielkiej mości ekspertów, nie chce mi się zgłaszać moderacji prób statsowania. :roll:

TEMAT-DO-ZAMKNIĘCIA. PROBLEM ROZWIĄZANY.

(Drobok) #11

A ty sierotko jaki masz tytuł tematu ? :slight_smile:

(Marcin Obala) #12

Ja zrozumiałem to tak samo jak drobok. CV wyeksportowane z PSa do JPG a następnie próba zrobienia z tego PDF więc za bardzo nie ma tutaj mowy o eksporcie czegokolwiek. Nikt też nie próbuje "statsować" bo raczej wszyscy mamy lepsze rzeczy do roboty, tak jakby komuś na tych cyferkach przy słowie Posty: tak bardzo zależało.

A żeby nie było że "statsuje" zawsze można skorzystać z jakiegoś convertera online. Od kiedy nie mam admina na służbówce i nie mogę nic zainstalować udało mi się znaleźć dużo ciekawych stron które robią coś online.