PDF - drukowanie na drukarce A4 większych formatów (sklejanie)

Cześć. Jak najprościej wydrukować na drukarce A4 w większych formatach? Chodzi mi to, że na A4 po skalowaniu jest to zamałe (coś, co teoretycznie w miarę dobrze widać na A3/A2. Widzę, że Acrobat Reader ma opcję ‘poster’:

No ale brakuje mi:
–aby miejsce obcięcia kartki (drukarka nie zadrukuje całego A4…) było np. przerywaną liną, żeby wygodnie obciąć nożyczkami
– wygodnie zwiększyć rozmiar 'zakładki.
Wiadomo, nie musi wyjść to pełne A3, ale żeby chociaż trochę większe było…
Może to się jakoś prosto robi w jakimś programie? Dawno dawno temu (20 lat temu?) wiem, że bez problemu drukowałem tak grafiki w Corel Draw.

No tam w ustawieniach nie pamietam czy w poster czy w multiple masz opcje wydrukowania 1 pliku na kilku kartkach

Odnośnie Zakładki i ciętej linii to nie wiem bo może raz w życiu korzystałem z tej funkcji.

Zawsze możesz otworzyć w edytorze graficznym i ręcznie pociąć na a4 :slight_smile: ale pierwsza opcja powinna Tobie wystarczyć.

Ok spojrzałem na wyżej czyli poster i masz opcje overlap i cut Marks :slight_smile:

Tak, próbowałem - overlap dawałem, cut marks dawałem - z tym, że cut marks zaznacza tylko w rogach, że trzeba ciąć nożykiem z długą linijką, nie robi linii przerywanej… Poszukam, jak coś znajdę dam znać.

Edit - dobra, zrobię sobie analogowo. Linijka i ołówek, połączę te punkty :wink: