PDF: dziwne znaczki zamiast skopiowanego tekstu?

Mam dokument PDF, kiedy kopiuję z niego tekst, to po wklejeniu mam takie znaczki:
a 9:-,
,aae

https://i.ibb.co/B4PvtXh/2021-02-25-153503.png - dodaję zrzut, bo oczywiście po publikacji posta znaczki zmieniły się na coś innego, chociaż w trybie edycji posta są takie jak na screenie :confused:
Strasznie to wkurzające. Czy da się jakoś normalnie ten tekst skopiować czy będę musiała to przepisywać?

    a 9:-, 
       ,aae

Raczej coś błędnie je osadziło i może trzeba użyć OCR by nie przepisywać. Nie wygląda to na kopiowanie z zapisaniem w pamięci fontu “Webdings” / “Wingdings”.

1 polubienie

Ja też, gdy w firefoxie, nawet edge otwieram swój PDF i kopiuję zaznaczony tekst, to mam głupoty i nie wszystko wyświetla się.
Gdy otwieram PDF w sumatrze portable, to PPM na zawartość - zaznacz wszystko i kopiuj zaznaczenie, to mam dokładnie tekst skopiowany w moim NFOPad. Ale i w wordzie (formatowanie docelowe) też ładnie się wkleja skopiowane zaznaczenie z sumatry.

@Bogdan_G - otwierałam w PDF-XChange Viewer, nie w przeglądarce www.
W Sumatrze jak skopiuję, to z kolei mam zamiast tekstu same pytajniki w czarnych kwadracikach

@krystian3w Mam ABBYY Screenshot Reader z jakiejś promki za free i rzeczywiście, poradził sobie bezbłędnie.
Niemniej jednak jestem ciekawa, z czego wynika taka ułomność. PDF jest ze strony laboratorium, są w nim moje wyniki badań. Dlatego tym bardziej dziwne, że wysyłają taką kaszankę

Może bug w ich oprogramowaniu lub ważne jest by wynik był czytelny jako grafika rastrowa np. .jpg jak z “lustrzanki” :camera:.

Jeszcze zostaje sprawdzić jak sobie radzi Adobe Reader DC, jak tam będą krzaki to raczej dział IT placówki medycznej (no chyba, że to np. laboratorium sanepidu/wodociągów i sprawdzałaś czy woda jest pitna…) powinien się tym zainteresować.