Pdf niemożliwy do pobrania

Witam!

Czy jest możliwość zrobienia na stronie www pdf-a niemożliwego do pobrania lecz możliwego do przeglądania przez wszystkich?

Jeśli tak to powiedzcie w jaki sposób.

hosting Nazwa.pl

z góry dziękuje! !!

O ile się dobrze domyślam to nie chcesz dawać możliwości pobierania z bezpośredniego linka?

htaccess:

RewriteEngine on 

RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?twoja_domena[NC] 

RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?twoja_domena.*$ [NC] 

RewriteRule \.(pdf|dowolny_format_pliku|wiec_mozna_ich_dac_wiece)$ - [F]

Albo generować pdf dynamicznie po stronie backendu (php, c#, czy co tam masz)

Dokładnie chodzi o to żeby ktoś mógł obejrzeć pdf-a lecz nie mógł go pobrać.

p.s. Przepraszam że wcześnie nie odpowiedziałem ale nie było mnie w domu

To raczej nie będzie wykonalne. Jeśli już zwrócisz do przeglądarki obiekt z MIME type application/pdf, to przeglądarka zachowa się tak, jak się jej będzie chciało (nie będziesz miał na to wpływu), więc zawsze będzie możliwość, że ktoś plik zapisze. Możesz tylko zablokować bezpośrednie ściąganie z Twojego serwera.

Niestety w tym interesie obowiązuje niepisana zasada, że jeśli klient coś już widzi, to może to zapisać.

Generalnie nie można przeglądać czegoś w Internecie. To tak nie działa. Wszystko co widzisz w tzw. Internecie jest ściągnięte na dysk i odtworzone po stronie komputera przeglądającego - innymi słowy, żeby coś obejrzeć trzeba to ściągnąć, tekst, obrazki, pdf, muzyka, filmy z youtuba. To wszystko ląduje na dysku osoby przeglądającej.

Jedyne co mogę ci poradzić, to podaj jaki masz dokładnie problem, dlaczego chcesz by wszyscy mogli coś przeglądać, a nie mogli kopiować? Zawsze można przecież przepisać i zrobić własnego pdf-a, tak więc to bez sensu. Jeśli wydałeś jakąś książkę (i liczysz na zarobek na zasadzie, że nie każdy będzie miał cały czas dostęp do internetu, więc kupi wersje offline) to imho lepiej zachęcić np. I rozdziałem free i resztą po zapłaceniu. Podaj swój rzeczywisty problem to go rozwiążemy.