PDF-XChange Viewer - brak podglądu pierwszej strony w ikonce

(M Grodi90) #1

jak w temacie

na ponad sto ileś plików pdf tylko jeden ma w ikonce podgląd pierwszej strony (jak w Adobe Readerze), reszta ma standardowe ikonki PDF-XChange Viewera, takie:

pdf.jpg

Zmiana opcji wyświetlania zawartości folderów nic nie daje, a w opcjach programu nie doszukałem się niczego w tym temacie. Co ciekawe ten jedyny plik z podglądem jest skopiowany do innej lokalizacji i tam już podglądu nie ma :?

(goomish) #2
  1. Na wszelki wypadek, choć wątpię żeby to było konieczne, przeinstaluj Xchange dopilnowując, żeby w instalatorze była zaznaczona opcja 'Explorer Shell extension'.

2. Wyczyść cache miniatur Eksploratora Windows (np. przy pomocy narzędzia oczyszczania dysków). Dla porządku - usunie to wszystkie miniatury. Plików wideo, obrazków i co tam jeszcze ci się wyświetla. Trzeba będzie je przywrócić (odbudować) otwierając folder(y) z plikami wyświetlającymi miniatury.

(kamil_w) #3
  1. Ta jedna ikona widocznie miała miniaturkę wrzuconą do cache'a więc pokazywało jej miniaturkę.

2. Ta ikonka, którą tu przedstawiłeś również nie jest standardowa. Standardowa to ten niebieski kwadracik (bez kartki w tle).

3. Możesz spróbować uruchomić program, przejść do preferencji -> skojarzenia plików i tam kliknąć w przywróć skojarzenia, a następnie skojarz z XChange.

4. Może to jednak nie wystarczyć, bo po obrazku, który wrzuciłeś wnioskuję, że coś majstrowałeś z rejestrem, albo skojarzyłeś pliki poprzez kliknięcie na pliku pdf prawym przyciskiem myszki i dałeś otwieraj za pomocą XChange. W takiej sytuacji spróbuj przeinstalować program z podaną przez poprzednika funkcją Explorer Shell extension.

5. Jeśli nie pomoże, daj znać. "Pobawimy" się z rejestrem systemowym.

(M Grodi90) #4

Nie pomogło.

Reinstalacja z zaznaczoną opcją też nie:

11.jpg

tak wyglądało okienko instalacji (nie wybierałem 'custom' tylko 'select components/items' - jakoś tak)

Co do rejestru to kilka wpisów usuniętych ccleanerem, ale raczej bez wpływu na problem

(kamil_w) #5

Raz zrobiłem czyszczenie rejestru przy pomocy CCleaner'a bez zrobienia kopii i żałuję tego, bo ta czynność spowodowała problem, którego nie mogę się pozbyć.

1. W XChange w preferencjach przywróć skojarzenia

2. Otwórz regedit.exe

3. Przejdź do HKEY_CLASSES_ROOT** i usuń klucz **.pdf (liść - cały katalog z drzewa)

4. Przejdź do HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes** i usuń klucz **.pdf

5. Zrestartuj komputer

6. W preferencjach XChange kliknij w skojarz z programem.

Powinno pomóc, ale gwarancji nie daję.

(M Grodi90) #6

nic nie zepsuje na pewno ten sposób?

(kamil_w) #7

Nic nie zepsujesz. Po tej czynności w rejestrze po prostu nie będzie informacji o rozszerzeniu .pdf, tak więc konfiguracja systemu dla plików .pdf rozpocznie się od nowa.

W razie czego po powyższych czynnościach możesz spróbować raz jeszcze zainstalować xchange'a.

(M Grodi90) #8

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes.pdf tego klucza nie miałem.

Resztę zrobiłem jak napisałeś (bez ponownej instalacji xchange'a) i nadal to samo, a w tym jedynym pliku z podglądem już go nie ma, jest tak jak przy innych czyli sama ikonka

(kamil_w) #9

No to jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to, że mogłeś zmniejszyć rozmiar ikon w explorerze.

(M Grodi90) #10

Spróbowałem odbudować icon cache usuwając plik IconCache.db i restartując komputer.

Zmieniła się trochę ikonka plików pdf, teraz jest taka:

2-1.jpg

W eksploratorze na niebieskim pasku (tym z "Organizuj" i "Widoki") po kliknięciu na plik .pdf wcześniej pojawiał się przycisk z ikonką xchange'a i napisem 'otwórz'. teraz jest przycisk 'open'. To taka mała druga zmiana

edit:

pomyślałem troche, zainstalowałem Adobe Readera X i podgląd pierwszej strony jest :smiley:

odinstalowałem i nadal jest, oby teraz się nie schrzaniło

(goomish) #11

Nie "schrzani" się, dopóki nie odświeżysz tych miniatur. Bo teraz są wyświetlane tak długo jak są w cache'u :slight_smile: