PDF-XChange Viewer - brak podglądu pierwszej strony w ikonce

jak w temacie

na ponad sto ileś plików pdf tylko jeden ma w ikonce podgląd pierwszej strony (jak w Adobe Readerze), reszta ma standardowe ikonki PDF-XChange Viewera, takie:

pdf.jpg

Zmiana opcji wyświetlania zawartości folderów nic nie daje, a w opcjach programu nie doszukałem się niczego w tym temacie. Co ciekawe ten jedyny plik z podglądem jest skopiowany do innej lokalizacji i tam już podglądu nie ma :?

  1. Na wszelki wypadek, choć wątpię żeby to było konieczne, przeinstaluj Xchange dopilnowując, żeby w instalatorze była zaznaczona opcja ‘Explorer Shell extension’.

  2. Wyczyść cache miniatur Eksploratora Windows (np. przy pomocy narzędzia oczyszczania dysków). Dla porządku - usunie to wszystkie miniatury. Plików wideo, obrazków i co tam jeszcze ci się wyświetla. Trzeba będzie je przywrócić (odbudować) otwierając folder(y) z plikami wyświetlającymi miniatury.

  1. Ta jedna ikona widocznie miała miniaturkę wrzuconą do cache’a więc pokazywało jej miniaturkę.

  2. Ta ikonka, którą tu przedstawiłeś również nie jest standardowa. Standardowa to ten niebieski kwadracik (bez kartki w tle).

  3. Możesz spróbować uruchomić program, przejść do preferencji -> skojarzenia plików i tam kliknąć w przywróć skojarzenia, a następnie skojarz z XChange.

  4. Może to jednak nie wystarczyć, bo po obrazku, który wrzuciłeś wnioskuję, że coś majstrowałeś z rejestrem, albo skojarzyłeś pliki poprzez kliknięcie na pliku pdf prawym przyciskiem myszki i dałeś otwieraj za pomocą XChange. W takiej sytuacji spróbuj przeinstalować program z podaną przez poprzednika funkcją Explorer Shell extension.

  5. Jeśli nie pomoże, daj znać. “Pobawimy” się z rejestrem systemowym.

Nie pomogło.

Reinstalacja z zaznaczoną opcją też nie:

11.jpg

tak wyglądało okienko instalacji (nie wybierałem ‘custom’ tylko ‘select components/items’ - jakoś tak)

Co do rejestru to kilka wpisów usuniętych ccleanerem, ale raczej bez wpływu na problem

Raz zrobiłem czyszczenie rejestru przy pomocy CCleaner’a bez zrobienia kopii i żałuję tego, bo ta czynność spowodowała problem, którego nie mogę się pozbyć.

  1. W XChange w preferencjach przywróć skojarzenia

  2. Otwórz regedit.exe

  3. Przejdź do *HKEY_CLASSES_ROOT* i usuń klucz .pdf (liść - cały katalog z drzewa)

  4. Przejdź do *HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes* i usuń klucz .pdf

  5. Zrestartuj komputer

  6. W preferencjach XChange kliknij w skojarz z programem.

Powinno pomóc, ale gwarancji nie daję.

nic nie zepsuje na pewno ten sposób?

Nic nie zepsujesz. Po tej czynności w rejestrze po prostu nie będzie informacji o rozszerzeniu .pdf, tak więc konfiguracja systemu dla plików .pdf rozpocznie się od nowa.

W razie czego po powyższych czynnościach możesz spróbować raz jeszcze zainstalować xchange’a.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes.pdf tego klucza nie miałem.

Resztę zrobiłem jak napisałeś (bez ponownej instalacji xchange’a) i nadal to samo, a w tym jedynym pliku z podglądem już go nie ma, jest tak jak przy innych czyli sama ikonka

No to jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to to, że mogłeś zmniejszyć rozmiar ikon w explorerze.

Spróbowałem odbudować icon cache usuwając plik IconCache.db i restartując komputer.

Zmieniła się trochę ikonka plików pdf, teraz jest taka:

2-1.jpg

W eksploratorze na niebieskim pasku (tym z “Organizuj” i “Widoki”) po kliknięciu na plik .pdf wcześniej pojawiał się przycisk z ikonką xchange’a i napisem ‘otwórz’. teraz jest przycisk ‘open’. To taka mała druga zmiana

edit:

pomyślałem troche, zainstalowałem Adobe Readera X i podgląd pierwszej strony jest :smiley:

odinstalowałem i nadal jest, oby teraz się nie schrzaniło

Nie “schrzani” się, dopóki nie odświeżysz tych miniatur. Bo teraz są wyświetlane tak długo jak są w cache’u :slight_smile: