Pdf zabezpieczony hasłem

Mam problem z plikiem pdf zabezpieczonym hasłem. Dostałem ważne materiały zabezpieczone właśnie w ten sposób. Znam hasło, chciałem wydrukować materiały, jednak nie mam takiej opcji - w zabezpieczeniach mam napisane “drukowanie - brak”. Czy istnieje sposób, żeby jakoś obejść to zabezpieczenie?

Przyzwolenie drukowania też zabezpieczone jest hasłem i gdybyś je znał, to sprawa była by prostsza bo wystarczyło by otworzyć ten dokument np. w programie Adobe Acrobat i usunąć to zabezpieczenie hasłem.

Jeżeli nie znasz tego hasła, to pozostaje użyć programu do przechwytywania ekranu i wydrukować jako obrazek w programie graficznym.

(Najprostszy sposób przechwycenia ekranu to użycie klawisza Print Screen i wklejenie obrazu w programie graficznym.)

Istnieją specjalne programy do złamania (odczytania) takiego hasła. Ale chyba nie bardzo mogę podać nazwę bo warn jak nic. Zapraszam na GG. :wink:

No chyba to przesada. Przecież są to przeważnie płatne programy, dystrybuowane w 100% legalnie.

Zresztą na forum temat był poruszany wielokrotnie:

post2256896.html#p2256896

post1582327.html#p1582327

post1211113.html#p1211113

post94424.html#p94424

post91655.html#p91655

post86699.html#p86699

post60755.html#p60755

Weźmy przykład z życia. Jeżeli kupiłeś bardzo dobry zamek do drzwi,a w innym sklepie sprzedają wytrychy do tego zamka, to jest to legalne. Nielegalne natomiast będzie włamanie się do twego domu przy pomocy tego lub innego wytrycha. :slight_smile:

Według tego rozumowania, to też jest inny wytrych.

Przecież, czy użycie jakiegoś programu usuwającego zabezpieczenie drukowania z pliku pdf, czy wykonanie zrzutu ekranu tego dokumentu i tak w końcu dają w efekcie możliwość wydrukowania tego dokumentu.

Oczywiście, że tak, tylko inny wytrych. :slight_smile:

Czasami niektórzy zapominają haseł do własnych dokumentów, podobnie jak w wypadku gdy gubią klucze do mieszkania i wówczas użycie wytrycha będzie legalne. :slight_smile: