PDFCreator przestał działać

(Marcin Sz1998) #1

Uruchamiam Worda 2007 drukuję 1 stronę gazetki (robię gazetkę) i wywala błąd nie wiem czemu. Ściągałem PDF24Creator, DoroPDF writer PrimoPDF i żaden nie wydrukował pdfa. Co może być przyczyną? W dokumencie mam obrazek, linię poziomą x2, wyśrodkowany tekst czcionką Autour One, i niżej tekst tą samą czcionką podzieloną na dwie kolumny (strona podzielona na dwie części). Dodam że gdy wpisałem w czysty dokument "dbgfgvbdfcbfcv" to dało radę wydrukować i za pomocą tej czcionki Autour One.

(rgabrysiak) #2

A konkretnie jaki to błąd?

Po drugie, o ile dobrze pamiętam, Office 2007 umożliwia eksport do pdf więc nie wiem po co zewnętrzne programy?

http://www.microsoft.com/pl-pl/download … .aspx?id=7

http://office.microsoft.com/pl-pl/word- … 64992.aspx

(Marcin Sz1998) #3

Jeżeli drukuję drukarką PDFCreator, po chwili drukowania wyskakuje okienko “Windowsowe” i pisze Program PDFCreator przestał działać. DoroPDF gdy drukuję pisze “Błąd podczas generowania pliku PDF”

Dodane 23.07.2013 (Wt) 12:18

Mmm dziękuje, jesteś wielki :slight_smile: !!

(Pablo_Wawa) #4

A użyłeś programu PDFCreator 1.7.1? Jest całkiem dobry i darmowy (również do firm) - używam go od lat i jestem zadowolony.

Uwaga: są różne programy, które się nazywają PDFCreator/PDF Creator.

Przy instalacji tego programu wybierz instalację indywidualną i odhacz PDF Architekta i inne śmieciowe dodatki.

(Marcin Sz1998) #5

vmc.png

Klikam drukuj PDFCreatorem potem okienko Creatora i klikam Zapisz, wyskakuje animacja i bum to co na screenie. (Potrzebuję tego programu bo dodatek do Worda kompresuje obrazy i tracą na jakości).

(Dimatheus) #6

Hej,

A instalowałeś program z podwyższonymi uprawnieniami - czyli klikając na instalatorze prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu kontekstowego pozycję Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Marcin Sz1998) #7

Nie. Ale dodam że małe pliki np jak napiszę ajdnsjadnwadjwu to wydrukuję do pdfa ale już jak dodam linie, obrazki ma kłopot. Spróbuję zainstalować tak jak mówisz.

Dodane 25.07.2013 (Cz) 20:25

Nadal to samo.

(Dimatheus) #8

Hej,

Pytanie, czy dobrze wykonałeś procedurę. Robisz kolejno następujące kroki:

:arrow: deinstalujesz poprzednią wersję,

:arrow: restart system + czyszczenie dysku i rejestru na przykład CCleaner’em,

:arrow: kolejny restart systemu,

:arrow: instalacja programu z konta o uprawnieniach administratora oraz polecenia z menu kontekstowego Uruchom jako administrator.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Marcin Sz1998) #9

Restartów i czyszczenia dysku, rejestru nie robiłem. Wątpie czy to cokolwiek coś da. Windows 7 Home Premium.

Dodane 26.07.2013 (Pt) 10:50

Tak jak myślałem. Nic to nie dało.

Dodane 26.07.2013 (Pt) 10:59

Ja coś czuję że to jest z GPL GhostScript. Na screenie widać Nazwa modułu z błędem: gsdll32.dll . Pobrałem z dobrychprogramów GhostScripta i wkleiłem ten plik do folderu PDFCreatora “C:\Program Files (x86)\PDFCreator\GS9.07\gs9.07” lecz nadal to samo. W innych drukarkach wyskakuje błąd Program gswin32c.exe jakoś tak ale też GS czyli ghostscript uległ zamknięciu. W każdym razie coś z tym GhostScriptem…

(Dimatheus) #10

Hej,

A w ustawieniach programu zmieniłeś ścieżkę domyślną do GhostScripta?

:arrow: Czy problem występuje także w czasie tworzenia na przykład klików graficznych jpg bądź png?

:arrow: Spróbuj zaimportować do programu konfigurację.

Pozdrawiam,

Dimatheus