Pdłączenie routera tp-link do modemu arris

(Tiger Eye) #1

Witam!

Prawie rok miałam internet rozdzielony routerem tp-link tl-wr740n z modemu UPC Thomson i wszystko szło świetnie.Niestety modem był mocno wysłużony i w końcu podziękował za współpracę.Dziś gostek z kablówki podłączył mi inny modem-Arris cm450b i jak się okazało podłączenie routera jest teraz poza moimi możliwościami.Bez routera internet jest,ale jak podłączam tp-linka już nie ma połączenia.Próbowałam konfigurować z płytą od Tp-linka,ale wyskakuje,że nie ma połączenia z siecią...Byłabym wdzięczna za pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie co i jak trzeba zrobić.Jutro wraca mąż i chciałabym uniknąć kłótni,kto ma kiedy siedzieć przy kompie;))

(Drobok) #2

Wejdź przez komputer, który po podłączeniu do neta działa na router. I w zakładce wan powinna być opcja clone mac.

(Tiger Eye) #3

po podłączeniu routera nie mam internetu...I nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedź...

(Drobok) #4

Bo nie łączysz się z internetem tylko z twoim routerem. Na nim powinna być nalepka. Z ip jakie powinnaś wpisać by się z nim połączyć. Hasło będzie domyślne (też napisane na nalepce), albo takie jakie masz ustawione. Jeśli nalepki brak spróbuj ip 192.168.0.1, albo 192.168.1.1.

Login admin, albo administrator. A hasło admin, hasło, password, puste. Jak nie zadziała żadna kombinacja, to pewnie masz ustawione jakieś inne.

(Kpc21) #5

Podłącz router do komputera, wejdź przez przeglądarkę internetową na jego stronę konfiguracyjną (w pasek adresu wpisz jego adres IP, nie martw się że internet nie działa), wejdź w zakładkę WAN i tam powinnaś mieć Clone MAC.

(system) #6

wyłącz modem i router (odłącz zasilanie), potem włącz modem i jak się zaloguje do sieci to dopiero podłącz router i wszystko powinno już działać

(Tiger Eye) #7

Strona ta mi się nie wyświetla...Znalazłam instrukcję obsługi routera i próbowałam w/g niego naprawić problem,ale nie udało mi się:(Po wpisaniu IP w adres za każdym razem jest biała strona.

(Kpc21) #8

Może router ma zmieniony adres IP.

Wciśnij klawisze Windows+R, w oknie, które się pokaże, wpisz "cmd". Wciśnij Enter. Pokaże się czarna konsola, tam wpisz polecenie ipconfig i potwierdź poprzez Enter. Spróbuj wejść z przeglądarki pod adres który pokaże się pod pozycją Brama domyślna.

(Tiger Eye) #9

Miałeś rację Kpc21-IP było zmienione:) Sklonowałam mac,ale co dalej?Internetu przez router dalej nie ma,mimo że przeszłam cały proces instalacji wg tej strony....

(Kpc21) #10

Spróbuj ustawić adresy serwerów DNS na 8.8.8.8, 8.8.4.4.

(Tiger Eye) #11

Zmiana adresów serwerów nic nie pomogła

Po zestartowaniu modemu i podłączenia routera przez chwilę był internet,jednak po około minucie połączenia nie ma...