Pdłączenie routera tp-link do modemu arris

Witam!

Prawie rok miałam internet rozdzielony routerem tp-link tl-wr740n z modemu UPC Thomson i wszystko szło świetnie.Niestety modem był mocno wysłużony i w końcu podziękował za współpracę.Dziś gostek z kablówki podłączył mi inny modem-Arris cm450b i jak się okazało podłączenie routera jest teraz poza moimi możliwościami.Bez routera internet jest,ale jak podłączam tp-linka już nie ma połączenia.Próbowałam konfigurować z płytą od Tp-linka,ale wyskakuje,że nie ma połączenia z siecią…Byłabym wdzięczna za pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie co i jak trzeba zrobić.Jutro wraca mąż i chciałabym uniknąć kłótni,kto ma kiedy siedzieć przy kompie;))

Wejdź przez komputer, który po podłączeniu do neta działa na router. I w zakładce wan powinna być opcja clone mac.

po podłączeniu routera nie mam internetu…I nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedź…

Bo nie łączysz się z internetem tylko z twoim routerem. Na nim powinna być nalepka. Z ip jakie powinnaś wpisać by się z nim połączyć. Hasło będzie domyślne (też napisane na nalepce), albo takie jakie masz ustawione. Jeśli nalepki brak spróbuj ip 192.168.0.1, albo 192.168.1.1.

Login admin, albo administrator. A hasło admin, hasło, password, puste. Jak nie zadziała żadna kombinacja, to pewnie masz ustawione jakieś inne.

Podłącz router do komputera, wejdź przez przeglądarkę internetową na jego stronę konfiguracyjną (w pasek adresu wpisz jego adres IP, nie martw się że internet nie działa), wejdź w zakładkę WAN i tam powinnaś mieć Clone MAC.

wyłącz modem i router (odłącz zasilanie), potem włącz modem i jak się zaloguje do sieci to dopiero podłącz router i wszystko powinno już działać

Strona ta mi się nie wyświetla…Znalazłam instrukcję obsługi routera i próbowałam w/g niego naprawić problem,ale nie udało mi się:(Po wpisaniu IP w adres za każdym razem jest biała strona.

Może router ma zmieniony adres IP.

Wciśnij klawisze Windows+R, w oknie, które się pokaże, wpisz “cmd”. Wciśnij Enter. Pokaże się czarna konsola, tam wpisz polecenie ipconfig i potwierdź poprzez Enter. Spróbuj wejść z przeglądarki pod adres który pokaże się pod pozycją Brama domyślna.

Miałeś rację Kpc21-IP było zmienione:) Sklonowałam mac,ale co dalej?Internetu przez router dalej nie ma,mimo że przeszłam cały proces instalacji wg tej strony…

Spróbuj ustawić adresy serwerów DNS na 8.8.8.8, 8.8.4.4.

Zmiana adresów serwerów nic nie pomogła

Po zestartowaniu modemu i podłączenia routera przez chwilę był internet,jednak po około minucie połączenia nie ma…