Pędzle Photoshopa w Corelu - czy to możliwe?

Hej, mam kilka pędzli do Photoshopa (w postaci wektorowych obrazków) czy jest możliwość otworzenia ich w Corelu Drew lub w konieczności Corelu Photo-Paint ??

Jeżeli Corel rozpoznaje format, to możesz je importować lub otworzyć. Nie wydaje mi się, żeby miały taką sama funkcjonalność jak w Photoshopie.

Możesz spróbować stworzyć w Corelu własny pędzel na podstawie bitmap, które posiadasz.

Kombinuj.

No właśnie o to chodzi, że Corel nie rozpoznaje formatu więc zastanawiam się czy nie da się w jakiś sposób tego zmienić. A potrzebne mi obrazki, które są w formacie tych pędzli, nie koniecznie jako pędzel.

Może więc, napisz jaki to format…

.psd

Skoro *.psd to Corel to czyta

ups :smiley: format .abr

Więc tak - pisze na żywca podbudowany doświadczeniem.

Odpal ten plik w PS lub utwórz nowy dokument z użyciem wspomnianego pędzla (popraw w tytule błąd) - zapisz, wyeksportuj do normalnego formatu (czytanego przez inne programy --> jpeg, gif, psd, tiff, png. Mniemam, że chcesz zachować przeźroczystość --> gif, png, psd).

I wtedy zaimportuj plik do Corela. Będzie bitmapa.

Aaaa Spróbuje się. Dzięki :slight_smile:

Starlight2000 i co pomogło ?? Sam jestem ciekaw :slight_smile:

Właśnie problem w tym, że nie mam Photoshopa :frowning: Ale szukam kogoś kto ma i to przetestuje. Jak znajdę to dam znać.

Jeśli jeszcze interesuje kogoś ten temat, to chętnie coś podpowiem.

Ja robię to tak:

  • tworze pędzel w corelu np. gwiazdkę.

  • eksportuje to w formacie PCX - PaintBrusch

  • owy PCX otwieram w Photoshopie

  • definiuje jako nowy pędzel

  • i gotowe :slight_smile:

Jeśli jest to PDF to jest prościej. Ale do końca nie rozumiem twojej koncepcji ( w ogóle po co Ci brusch z PS w corelu zawsze robi się przecież na odwrót)

Dodane 23.04.2012 (Pn) 23:24

Jeśli pędzle są wykonane grafiką wektorową na pewno można je otworzyć w corelu, chyba że są zapisane jako jpg lub tif to koniec. Ale zawsze można się pobawić w taki sposób, że importujesz jpg Twojego pędzla do corela obrysowujesz to liniami beziera i wtedy działasz jak wcześniej napisałm…

Pędzle Photoshopa są robione w grayscale.Najłatwiej przekonwertować je w ABRviewer i użyć w Corel Photo-Paint lub Paint Shop Pro które podobnie jak PS są programami rastrowymi.

http://www.pixel2life.com/publish/tutor … hotopaint/