Peer Guardian + Linux

Czy na Linux Mandriva istnieją jakieś odpowiedniki Peer Guardian? Czy wogóle tego typu program jest potrzebny w przypadku systemu Linux?

Witam, mam obecnie mandrivę 2006 discovery, nie kozystałem z takich programów pod mandrivą, masz zresztą dobrego firewalla w niej, a każda próba ataku zostaje blokowana, mozesz adresy IP umiescić na czarnej liscie, dzieki czemu juz nie bedziesz powiadamiany o próbie włamania z danego adresu IP

http://tnij.org/pg4linux

ie7: co do firewall’a to nie jestem do końca przekonany. Mogę się mylić, ale PG działa na zupełnie innej zasadzie niż zwykły firewall. Jest on firewall’em specjalnie stworzonym do p2p i nie wiem, czy zwykły fw będzie się spisywał tak jak PG.

Czarno to widzę… : dzięki, ale mam wieczne problemy ze źródłami i jeśli już to mile bym widział rpm… (nie chodzi o to, że nie wiem, jakie komendy podawać, ale non-stop brakuje mi jakis pakietów. kiedyś się tym bawiłem i taki syf mi sie zrobił na dysku, że niewiedziałem co mam).

Dokładnie.

Mam prośbe: czy ktoś byłby w stanie przygotować paczke rpm dla Linuksowego PeerGuardian?

Daruj sobie PG - wersja linuksowa jest do niczego, a prace nad dalszym rozwojem chyba utknęły w martwym punkcie. Możesz za to skorzystać z filtrów w poszczególnych aplikacjach.