Peer guardian vs kerio

Mam być moze mały problem albo i nie mam ale lepiej sie upewnić.

Po kolei

Najpierw zainstalowałem peerguardian. Chodził całkiem dobrze.

Potem zainstalowałem xp - antispay i generalnie zastosowałem będącą tam opcję standardową,

Potem zainstalowałem Kerio.

Dodatkowo mam avast.

Aktualnie widze, ze zniknął mi peerguardian! Zniknął tak dokłądnie że nawet nie mam go jak ręcznie uruchomić a w folderze zostały tylko jakies zbędne pliki (napewno go nie odinstalowałem!)

Nadto security center informuje mnie, że mam aktywny firewell kerio natomiast zniknął mi poprzedni firewell systemowy mimo, że nic z nim nie robiłemj (mógł sie sam dezaktywować?)

Pytanie dodatkowe brzmi czy peerguardian jest podobnym firewellem do kero i czy wobec posiadania kerio te programy sie nie dublują?

Po kolei: instalacja kerio najprawdopodobniej wyłączyła systemowy firewall. Wszystko jest ok i nie ma się czym przejmować: to naturalne.

Co do peerguardian: jeśli to możliwe usuń go z dodaj / usuń programy, usuń folder z program files, przeczyść rejestr jv16 i spróbuj go ponownie zainstalować.

Peerguardian wcale nie jest firewallem , mimo że jego funkcją jest blokowanie połączeń. Program ten stosuje się pomocniczo oprócz normalnego firewalla i nie powoduje on żadnych konfliktów. Działa on na prostej zasadzie , blokuje wszelkie adresy jakie znajdzie na ściągniętej liście , dzięki temu można profilaktycznie odciąć się od potencjalnie niebezpiecznych adresów.

Podobnym choć skuteczniejszym programem jest Protowall , którego instalacja niestety wiąże się czasem z pewnymi trudnościami.

W zasadzie i bezpiecznych :mrgreen:

Po pierwsze to w dużej mierze zależy od tego której listy (list) się używa , no chyba że listę związaną z trojanami uważasz za adresy bezpieczne :stuck_out_tongue:

Sam program jest narzędziem , można z niego korzystać z głową lub nie , ale to już nie jest winą programu …

Po drugie można dowolny adres wprowadzić na białą listę i tym samym zrezygnować z jego blokady jeśli zajdzie taka potrzeba - ponieważ program loguje blokowane i przepuszczane połączenia , można bez problemu sprawdzić czy to on jest przyczyną blokady.

Do budowy własnych list adresów jeśli mamy do dyspozycji różne ich źródła , możemy użyć programu Blocklist manager bądź Konwertera online