Pegasus, konsola "poprzedniej epoki" - poszukuję forum, inf

Witam serdecznie.

Poszukuję jak najwięcej stronek na temat Pegasusa, czyli najpopularniejszej konsoli lat '80 i '90.

Wiem, że wszystko pewnie jest zawarte w Google, jednak liczę na Was. Napisałem na forum dlatego, że Google podaje dużo stron, a mi chodzi o te najbardziej rzetelne, te na których spędzi człowiek troszkę swego cennego czasu… Zafascynowałem się znowu [znowu dlatego, że przecież kilkanaście lat temu każdy z Nas był tym zafascynowany] Pegasusem, więc poszukuję wszelakich informacji.

Również jeżeli mógłby ktoś podaj jakieś fora, polskie, zagraniczne na temat Pegasusa.

Dziękuję b. z góry. Pozdrawiam.

Pegasus to spiracony NES czyli Nintendo Entertainment System :wink:

Więcej w google jak i wikipedi :slight_smile:

A jak myślicie, konsole, ORYGINALEN Pegasusa, [chociaż wiemy, że to wersja spiracona to i tak wiadomo na dobrym poziomie] jakie ceny mogą osiągać za kilka, kilkanaście lat. Warto kupić teraz orginalnego Pegasusa konsole, praktycznie nie reuszaną, czyściutką, niewysłuzona za 100zl?

trueno2 , u mnie koło kielc nowe peazusy na bazarze są po 50 zł, albo i taniej, ten z klawą 50 zł. KOsztuje :wink: POszukaj na bazarach.

http://www.mypegasus.civ.pl/?mod=okonsoli

Nie dostaniesz używanego ORYGINALNEGO NESa albo Famicoma za mniej niż 100zł , no chyba że gdzieś na jakiejś aukcji jak ktoś nie dopatrzy :wink:

A kupowanie ruskiego czy chińskiego szmelcu hmm… Kosztuje 20 zł. Kup wsadź do szafy i za 20 lat zobaczysz :D. Przecież tego nikt przewidzieć nie może ( a nóż Chińczycy będą dalej to produkować ?! :smiley: ). Zobacz np. jakie są teraz ceny Commodore czy Amgi. Przelicz ile w czasach świetności kosztowało nowe C64 ( czyt. co za to mogłeś kupić ) i popatrz po ile teraz można kupić ja na Allegro.

Możesz kupić coś takiego za 20 zł i zostawić :slight_smile: Raczej nie zarobisz, ale pokarzesz kiedyś dzieciom grającym na PlayStation 9, jak tatuś grał na “Pegasusie” :smiley:

pegasus to przecież shackowany NES więc nie ma takiego czegoś jak pegasus oryginalny :slight_smile: a że polska to biedny kraj gdzie nie wszystkich było stać na NES no to brali pegasusy, tańsze i lepsze :slight_smile:

429548055

429548055_1

To jak mówicie, warto kupić takiego orgynalnego Pegasusa za około 150zł? W stanie idealnym. Myśliscie, że za kilka lat będzie warty tej swoej ceny, a nawet i większej?

Mam dokładnie ten sam model Pegasusa :wink: Mam nawet jeszcze dowód zakupu z 1996 roku (500zł!). Oryginalne pudełko tez mam :slight_smile:

Teraz leży w szafie… może wyjmę i pogram sobie w Contre albo w Mario Bros :wink: