Pegasus wszedł pod strzechy

I co teraz?
Tydzień nad tym siedziałem
Materiał do poczytania:

delikatnie pisząc , teraz wcale nie jestem foliarzem , bo używam starego telefonu na guziki.
I ci od tekstów w stylu,„nie mam nic do ukrycia<” niech sobie darują

Proponuje wybudować bunkier pod ziemią, bez prądu. Bo nawet po tym śledzą. Flinstonow nikt nie śledził bo musiał by zanim chodzić nawet do kibla :stuck_out_tongue: Jacy byli szczęśliwi, a teraz każdego śledzą bo ma prąd przy uchu. Następna pandemia to Pegasus :stuck_out_tongue: zryje psyche tak, ze nawet COVID tego nie potrafi.

A co konkretnie to daje w zakresie bezpieczeństwa? Przecież podsłuchiwać stary telefon na guziki - to jest banalnie proste.

Apple pękło jako pierwsze. Teraz w sądzie siedzą . Walczą z Izraelska firmą. tylko im pogratulować wygranej.

Jak byś miał tyle kasy co Apple to byś siedział w kiblu po śniadaniu i się z tego wszystkiego śmiał.

Ale kamery i mikrofonu już mi nie włączysz. do banku przez aplikacje nie wejdziesz, signal, i cała reszta nie , bo po prostu tego nie ma.

Tak bo na pewno CBA i ABW chce wiedzieć co jajec robi pod kołdrą z rękami gdy żona nie patrzy :rofl: Na pewno jesteś już na celowniku. :smiley:

nie zdajesz sobie sprawy z zagrożenia, siedź w tym kiblu

Czyli autoryzacja bankowości elektronicznej odbywa się smsem albo via głosowa infolinia? :wink:

komputer-tylko

No… bo oczywiście komputera nie można szpiegować. :rofl:

Ja mam tak, że kiedy na komputerze zlecam jakąś operacją w banku to dodatkowo muszę ją zatwierdzić w apce. Jeżeli u Ciebie jest TYLKO komputer, to masz jeden element w łańcuchu bezpieczeństwa mniej.

Można, ale jaka gimnastyka. Poczytaj ten artykuł, to zobaczysz różnicę.

sms i potwierdzenie, żadnej apki nie potrzebuję.

O to przecież pytałem wcześniej:

Autoryzacja SMS nie jest bezpieczna. Operatorzy telekomunikacyjni mają za dużo luk w swoich systemach.

a co jest bezpieczne? Twój telefon w tylnej kieszeni jeansów?

Generalnie, bezpieczeństwo to proces. Nie ma bezpieczeństwa idealnego. Jeżeli chodzi o metody autoryzacji transakcji w bankowości elektronicznej to można różne metody, porównać ze sobą pod kątem ryzyka, jakie ze sobą niosą:

I potem poszliśmy w wygodę.
Z Linuxa zrobili system „wygodny”
Madrale porobiliśmy sobie ROOTA od razu/ siedziałem w tym od 2 do 8/
Potem już nie miałem siły łatać i
system dziurawy jak ser szwajcarski.
Klikniesz OK, o raz za dużo i cały system wpiz.u
Na IOS nawet nie trzeba klikać. pegasus wchodzi jak w masło

Pegasus to narzędzie wojskowe. Równie dobrze możemy pogadać o tym, jakie drzwi wejściowe kupić w markecie budowlanym, aby się zabezpieczyć przed siłowym wejściem pododdziału GROM-u :wink:
„Ja to, panie, jestem bezpieczny, bo mam stalową zasuwkę” :stuck_out_tongue_winking_eye:

Połączenia można podsłuchiwać bez jakiegokolwiek systemu. Logi zdobyć nawet przez 5 lat od administratorów.
Na dodatek, skoro jest głośno o takim sofcie, oznacza to tylko, że to starodawny syf, który już dawno jest zastąpiony nowymi rozwiązaniami.