Pęknięcie przy zawiasach w laptopie

Witam

Otóż przy zawiasach pękła mi obudowa (widoczne na zdjęciu poniżej). I mam dwa pytania:

  1. Czym to skleić?

  2. Czy przy pęknięciu tego mogło dojść w jakiś sposób do uszkodzenia laptopa?

Zdjęcie:

p2004102100.th.jpg

Bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ zawias metalowy który jest pod obudową, klejenie moim zdaniem nie ma sensu bo i tak po kilku dniach będzie to samo. Kiedyś czytałem o jakieś firmie która zajmuje się takimi sprawami, (bo sam miałem taki kłopot) ale jednak cena mnie odstraszyła, za naprawę chcieli 150zł (plus koszty wysyłki w obie strony) :o

Można próbować żywicami epoksydowymi + łatka z włókna szklanego lecz dobrej jakości materiały kosztują a i samemu trudno coś takiego naprawić żeby trzymało i jakoś wyglądało bo robienie czegoś takiego to czysty makgajweryzm…Co do uszkodzenia ,matryca świeci normalnie,kamerka, mikrofon działa? Jak tak to wszystko gra.Zawsze pozostaje Ci skorzystanie z mnogości firm zajmujących sie naprawa takiego uszkodzenia np http://samuelpan.com/HINGE/podstrony/NAPR%20Z/index.html

Ok jesli chesz to zrobic wpisz klejenie plastiku zderzakow samochodowych żadnym włoknem szklanym ja kleje plastki do motocykli odradzam włukna szklanego i kropelki ja zalewam to orginalnym plastikiem i jest git zjerdzasz to potem szlifierka kątowa i trzyma jak wczesniej,a laptp raczej sie nie popsuł tylko szarpnołeś mocniej zawiasy to częsta wady np w hp nx jeśli chcesz to zrobić to apisz na pw mogę ci to skleić jak mi wyślesz ale najlatwiej isc do warsztstku samochodowego ale nie wszystkie sa tak dobrze zaopatrzone

Żywica epoksydowa (z reguły w postaci dwuskładnikowego kleju) powinna dać radę.

Możliwość zawsze istnieje. Aby być pewnym musisz rozebrać okolice klapy na części pierwsze i wszystko dokładnie obejrzeć.