Pęknięcie przy zawiasach w laptopie

(system) #1

Witam

Otóż przy zawiasach pękła mi obudowa (widoczne na zdjęciu poniżej). I mam dwa pytania:

1. Czym to skleić?

2. Czy przy pęknięciu tego mogło dojść w jakiś sposób do uszkodzenia laptopa?

Zdjęcie:

p2004102100.th.jpg

Bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

(andrzej928) #2

Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ zawias metalowy który jest pod obudową, klejenie moim zdaniem nie ma sensu bo i tak po kilku dniach będzie to samo. Kiedyś czytałem o jakieś firmie która zajmuje się takimi sprawami, (bo sam miałem taki kłopot) ale jednak cena mnie odstraszyła, za naprawę chcieli 150zł (plus koszty wysyłki w obie strony) :o

(abrakadabra77) #3

Można próbować żywicami epoksydowymi + łatka z włókna szklanego lecz dobrej jakości materiały kosztują a i samemu trudno coś takiego naprawić żeby trzymało i jakoś wyglądało bo robienie czegoś takiego to czysty makgajweryzm...Co do uszkodzenia ,matryca świeci normalnie,kamerka, mikrofon działa? Jak tak to wszystko gra.Zawsze pozostaje Ci skorzystanie z mnogości firm zajmujących sie naprawa takiego uszkodzenia np http://samuelpan.com/HINGE/podstrony/NAPR%20Z/index.html

(Filipmoto2010) #4

Ok jesli chesz to zrobic wpisz klejenie plastiku zderzakow samochodowych żadnym włoknem szklanym ja kleje plastki do motocykli odradzam włukna szklanego i kropelki ja zalewam to orginalnym plastikiem i jest git zjerdzasz to potem szlifierka kątowa i trzyma jak wczesniej,a laptp raczej sie nie popsuł tylko szarpnołeś mocniej zawiasy to częsta wady np w hp nx jeśli chcesz to zrobić to apisz na pw mogę ci to skleić jak mi wyślesz ale najlatwiej isc do warsztstku samochodowego ale nie wszystkie sa tak dobrze zaopatrzone

(Rovou5hou) #5

Żywica epoksydowa (z reguły w postaci dwuskładnikowego kleju) powinna dać radę.

Możliwość zawsze istnieje. Aby być pewnym musisz rozebrać okolice klapy na części pierwsze i wszystko dokładnie obejrzeć.