Peko24 czy da się anulować przelew?

Witam!

czy jeżeli ktoś zlecił przelew w Peko24 (ten z żubrem) na rachunku kredytowym na mój rachunek to nie może go już cofnąć (anulować)? przesłał mi dowód w PDFie

proszę znawców o wypowiedź

osoba ta twierdzi że przelewy wewnętrzne nie są realizowane w niedziele i święta, to prawda?

  1. Można cofnąć każdy przelew, ale nie z dnia na dzień.

  2. Przelewy wewnątrz banku są realizowane w niedziele i święta. Przecież nie ma tam sesji elixir’a.

można cofnąć tylko przelewy z przyszłą datą wykonania. Z datą dzisiejszą nie.

w niedzielę i święta możesz zlecić przelew ale nie jest on realizowany - dopiero w dzień roboczy

Dowód przelewu podpisany cyfrowo przez bank?

Pieniądze trafiły na konto?

Można cofnąć dopóki przelew nie jest zrealizowany, ale wtedy nie ma dowodu wpłaty.

System bankowy realizuje przelewy o określonych godzinach w ciągu dnia, najpierw jest jako oczekujący, później idzie i nie można go już zawrócić. Jedyną możliwością zawrócenia wtedy jest sprawa sądowa (o tzw. nienależny zarobek czy jakoś tak, chodzi o pomyłki).

ale mówisz o przelewie do innego banku? bo to wiem, ale czy w PEKO24 wewnętrzny bedzie od razu realizowany ?

Dodane 03.05.2010 (Pn) 14:26

nie podpisany ale autentyczny mi się wydaje, pozatym potem dostalem screena jeszcze z banku,

to się jutro okaże, najwyżej stracę pieniądze i pójdę na policje

Dodane 03.05.2010 (Pn) 15:44

dzwoniłem na infolinię i powiedzieli mi że przelewu anulować się nie da :slight_smile: natomiast przelewy wewnętrzne realizowane są w święta i weekedny.