Pełne prawa administratora - jak nadać sobie?

Witam,

chciałbym nadać sobie pełne prawa do wszelkich działań na komputerze (instalowanie, usuwanie aplikacji itd.) i pozbyć się tych idiotycznych alertów o braku praw. Zdaję sobie sprawę, że ta funkcjonalność ma dodatkowo użytkownika zabezpieczać jednak ja nie potrzebuje czegoś takiego i nie lubię jak coś mi utrudnia życie :smiley: . Niestety nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc.

Chodzi ci o kontrolę rodzicielską. Możesz ją wyłączyć całkowicie bądź zmniejszyć jej działalność (nowa opcja). Start, Control Panel, User Accounts, Change User Account Control settings i przesuwasz suwak na sam dół.

A jak chcesz uruchomić coś z pełnymi prawami administratora to PPM, Run as Administrator, ale to stosuje się rzadko, jedynie jak instalujesz jakieś “bardzo ważne” aplikacje systemowe.

A jak chcesz to wszystko ominąć to: PPM na Computer, Manage, Local Users and Groups, Users, PPM na Administrator i odznacz Account is disabled. Teraz wyloguj się, wbij na admina, wyłącz w nim kontrolę rodzicielską tak jak opisałem wyżej i gotowe :wink:

Niestety nie o to mi chodzi - mimo wszystko zrobiłem to co napisałeś szpon5 ale to i tak całe g… daje. Chcę usunąć folder Steam, który mi został na dysku po, niestety nieudanej, instalacji. Ten system jest jakiś nienormalny - blokuje mi możliwość usunięcia pliku, który sam stworzyłem podczas instalacji Steam. Zresztą to nie pierwszy folder którego nie mogę usunąć. Na okrągło wyskakuje monit że nie mam praw i : Access denied… Da się w tym systemie jakoś zrobić tak jak było to w XP? Tam normalnie mogłem usuwać foldery a tu niestety nie mam takiej możliwości. Mam takie wrażenie, że ten system się cofa i zamiast dawać nowe możliwości ogranicza użytkownika jakby był tępą, bezmyślnie klikającą małpą :confused: . Proszę o pomoc jak mam to wszystko ustawić.

Ja uważam ten system za wielki krok do przodu :smiley:

Próbowałeś z poziomu konta Administrator usunąć ?, jeśli nie dało się to zrób zdjęcie komunikatu jaki wyskakuje gdy starasz się wywalić plik/folder.

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ilu jest takich jak to określiłeś

którzy klikają w co popadnie i usuwają co się da, nie wszyscy się znają na Windowsie tak dobrze jak Ty.

Zaloguj się na konto Administrator i będziesz miał pełne prawa do wszystkiego co się da zrobić w systemie. Zajrzyj jeszcze do zakładki zabezpieczenia we właściwościach folderu, takie samo jak w WinXPpro.

Pozdrawiam!

No niestety konto Administrator nie daje mi pełnych praw. Co prawda folder usunąłem (ale dopiero w trybie awaryjnym - żal d… ściska, że taka prosta operacja wymaga restartu), ale chciałem też zainstalować Steam - wysypało się na 26% aktualizacji z komunikatem, że nie może uzyskać dostępu do pliku Steam.exe (wszystko robione na koncie administratora).

Problem z kasowaniem folderów istnieje od Windows Vista. Nieraz jak się usunie to jedynie kasują się pliki wewnątrz, ale folder nie chce. Czasem wystarczy dać Odśwież i folder znika a czasem trzeba zrobić restart kompa i wtedy już się usunie - w tryb awaryjny nie trzeba wchodzić.

Ja właśnie wczoraj miałem problem z usunięciem folderu na Windows 7, odśwież nie pomogło, dopiero po restarcie dało się usunąć.