Pełne wersje programów z gazet, a firma


(Irtomek) #1

Mam pytanie, czy można wykorzystać pełną wersję programu z gazety do użytku "komercyjnego" tzn. np w komputerze sklepowym ?

chodzi np. o Kaspersky Antivirus z http://www.chip.pl/miesiecznik-chip/chip-06-2009


(kazek31) #2

Nie można jak sama nazwa wskazuje jest to licencja komercyjna czyli tylko do użytku domowego.


(Cedar) #3

Wczytaj się w licencje od danego programu - mozliwe, że nie ma ograniczeń a możliwe, że jest tylko do użytku domowego.


(Marcinb677) #4

Zazwyczaj w tego typu gazetach redakcja umieszcza jedynie programy do wykorzystania niekomercyjnego czyli do domu... Najlepiej jesli napiszesz do redakcji i sie dowiesz lub przejdziesz sie do kiosku i tam ew. sprawdzisz czy ta wersja jest przeznaczona do firmy...


(Cedar) #5

Znowu mącisz? Z tego co piszesz to wyszło: "'komercyjna czyli niekomercyjna" Zdecyduj się bo znów zamieszanie wprowadziłeś.

Masz to wydanie czasopisma, możesz zacytować licencje?


(Irtomek) #6

Tu jest strona z aktywacją ... http://www.kaspersky.pl/mag/chip/kav2009.html

Nigdzie nie mogę znaleźć tekstu licencji, jedynie ta standardowa,w której nigdzie nic nie ma o programach z gazet, a wykorzystaniu w firmie ... tak jakby PEŁNA WERSJA PUDEŁKOWA


(Cedar) #7

irtomek , Jeśli masz to wydanie czasopisma to licencja prawdopodobnie jest na płycie i jej warunki bedziesz musiał zatwierdzić na początku instalacji programu. Poprzedni mój post nie był skierowany do Ciebie tylko do kazek31 , który napisał bezsensowne rzeczy.

Aby być w 100% pewnien czy możesz program używać w firmie to napisz na adresy dostępne na http://www.kaspersky.pl/about.html?s=contact


(fiesta) #8

Prędzej takową informację uzyska w redakcji Chipa:

http://www.chip.pl/kontakt_info

Ale na pewno informacja o wersji i sposobie wykorzystania jest w czasopiśmie bądź na płycie dołączonej do niego.


(SilberPunkt) #9

Jeśli chcesz ochronić firmowy komputer to lepiej kupić komercyjną wersję Kaspersky Internet Security 2009. Pakiet ten zabezpieczy komputer kompleksowo. Sam antywirus w dzisiejszych czasach już nie wystarcza.

29,00 zł za pół roku to kusząca propozycja... pełne 12 miesięcy ochrony kosztuje około 8 razy więcej... tylko warto sobie zadać pytanie czy warto oszczędzać na ochronie firmowego komputera?

:roll: