Pełne wersje programów z gazet, a firma

Mam pytanie, czy można wykorzystać pełną wersję programu z gazety do użytku “komercyjnego” tzn. np w komputerze sklepowym ?

chodzi np. o Kaspersky Antivirus z http://www.chip.pl/miesiecznik-chip/chip-06-2009

Nie można jak sama nazwa wskazuje jest to licencja komercyjna czyli tylko do użytku domowego.

Wczytaj się w licencje od danego programu - mozliwe, że nie ma ograniczeń a możliwe, że jest tylko do użytku domowego.

Zazwyczaj w tego typu gazetach redakcja umieszcza jedynie programy do wykorzystania niekomercyjnego czyli do domu… Najlepiej jesli napiszesz do redakcji i sie dowiesz lub przejdziesz sie do kiosku i tam ew. sprawdzisz czy ta wersja jest przeznaczona do firmy…

Znowu mącisz? Z tego co piszesz to wyszło: “'komercyjna czyli niekomercyjna” Zdecyduj się bo znów zamieszanie wprowadziłeś.

Masz to wydanie czasopisma, możesz zacytować licencje?

Tu jest strona z aktywacją … http://www.kaspersky.pl/mag/chip/kav2009.html

Nigdzie nie mogę znaleźć tekstu licencji, jedynie ta standardowa,w której nigdzie nic nie ma o programach z gazet, a wykorzystaniu w firmie … tak jakby PEŁNA WERSJA PUDEŁKOWA

irtomek , Jeśli masz to wydanie czasopisma to licencja prawdopodobnie jest na płycie i jej warunki bedziesz musiał zatwierdzić na początku instalacji programu. Poprzedni mój post nie był skierowany do Ciebie tylko do kazek31 , który napisał bezsensowne rzeczy.

Aby być w 100% pewnien czy możesz program używać w firmie to napisz na adresy dostępne na http://www.kaspersky.pl/about.html?s=contact

Prędzej takową informację uzyska w redakcji Chipa:

http://www.chip.pl/kontakt_info

Ale na pewno informacja o wersji i sposobie wykorzystania jest w czasopiśmie bądź na płycie dołączonej do niego.

Jeśli chcesz ochronić firmowy komputer to lepiej kupić komercyjną wersję Kaspersky Internet Security 2009. Pakiet ten zabezpieczy komputer kompleksowo. Sam antywirus w dzisiejszych czasach już nie wystarcza.

29,00 zł za pół roku to kusząca propozycja… pełne 12 miesięcy ochrony kosztuje około 8 razy więcej… tylko warto sobie zadać pytanie czy warto oszczędzać na ochronie firmowego komputera?

:roll: