Pełne wersje programów

Jak wiadomo orginalne oprogramowanie można zrobić jedną kopię na własny użytek dwie to piractwo (chyba że licenjca mówi inaczej) programy na licencji freeware można posiadać nawet na trzech nośnikach a jak jest z pełnymi wersjami programów zamieszczonych na płytach z czasopism? Bo kupując taką płytę z czasopismem zgrywam sobie na dysk te pełne wersje które używam i wypalam na płytę w razie gdyby dysk padł robie to po to aby po formacie nie przeszukiwać sterty płyt tylko mam jedną a płyty z czasopismami leżą sobie gdzieś pod łóżkiem :slight_smile: Czy tak można? jest to legalne?

Programy z czasopism wymagają zazwyczaj rejestracji przez internet i/oraz podania jakechos klucza z gazety… bez znaczenia jes z tego co wiem czy w ten sposób zarejestrujesz kopie programu pobraną z sieci czy tez zainstalowana z płyty dołączonej do gazety… i kopiowanie takich programów podlega chyba pod kopiowanie płyty dołączonej do gazety, w/g mnie na swój użytek można.

Też tak uważam ale nigdzie nie mogę znaleść takich informacji a ja w sumie posiadam 3 kopie danego programu na płycie z gazety na dysku i na płycie wypalonej przez mnie a do tego mam go jeszcze zainstalowanego :slight_smile:

Polskie prawo nie zabrania kopiowania na własny użytek ( żeby zrobić kopie)

Dopóki nie będziesz handlował , wszystko jest Ok

No nie zabrania orginalnego oprogramowania ale jedną kopię dwie to piractwo

A po co ci dwie :slight_smile:

No po nic jeśli mam orginalny program np. Windowsa ale w temacie chodzi o to co jest w pierwszym poście

Tylko nie możesz ich rozpowszechniać,płyte żródłową musisz sprzedawać razem z pismem,na płytach pisze “ta płyta jest dołączona do magazynu XXX,oddzielna sprzedaż zabroniona”,lub podobny tekst

Nie popadajmy w paranoje :mrgreen: . Jest to legalne , jeszcze raz pisze jak nie będziesz chciał handlowca tym to nikt sie nie przyczepi

Zgadza się ale ja posiadam wszystkie te płyty i czasopisma i nie chce ich sprzedawać tylko zgrywam sobie instalki z nich na dysk tych pewłych wersji zamieszczonych na tych płytach do tego wypalam wszystko na jedną płytę DVD czy tak mogę robić zgodne to z prawem czy nie??

To tez nie jest tak… jak masz płytę i chcesz ja sprzedać koledze to Ci wolno, bierzesz 5PLN i wszyscy sa zadowoleni - płyta jest twoja własnością możesz z nią zrobić co chcesz, to że nie wolno nią handlować to chodzi o to że że tak powiem zawodowo sprzedawać…

Z tego co wiem to jeśli chcesz odsprzedać płytę to tylko i wyłącznie z tym czasopismem co była kupiona.

To źle wiesz, w jednym czasopiśmi napisali:

Czyli to się tyczy kiosków, sklepów itp.

GoRo może i masz rację ale nie o to chodzi w tym temacie :wink:

Ciekaw jestem czy w innych społeczeństwach ludzie też popadają w takie paranoje. Przecież nikt was nie zamknie za zrobienie sobie płytki z ulbionymi programami, czy coś takiego, tym bardziej że macie oryginały 8)

Na marginesie już wspomnę że w KŚ Ekspercie była kiedyś informacja (w piśmie i gdzieś na ich stronach) że aby program był legalny (z płyty) należy posiadać paragon zakupu gazety (a dla firmy - fakturę zakupu).

Od tamtej pory zawsze paragon biorę :slight_smile:

No chyba żartujesz paragon na gazetę chyba sobie kpią nawet MS na Windowsa nie wymaga od użytkowników domowych rachunku zakupu:) Nie wystarczy mi że mam płytę i gazetę ?

A jak gazetę ukradłeś a nie kupiłeś… to sa właśnie haczyki prawne.

To chcesz powiedzieć że jak zapuka do drzwi policja i sprawdzą kompa i będzie tam program z czasopisma i będę miał czasopismo i płytę a paragonu nie to używam go nielegalnie i mogą wyciągnąć z tego kosekwencje?

Nie, na pewno nie, jak zawsze wszystko rozbija się o kase… im mniejsza wartość tym mniejszy problem w przypadku aplikacji z gazety za 5,5 to nie warte zachodu… (chodź w Polsce ic nie wiadomo nigdy)

Zawsze podstawowym dowodem legalności zakupu czego kolwiek jest umowa kupna sprzedaży… w przypadku zakupu w sklepie właśnie paragon lub faktura… może i MS nie wymaga dowodu zakupu jako legalności (możesz sobie skrobnąć gdziesz w sklepie WinXP BOX i dla nich będzie to oryginał) to jednak prokurator zawsze zażąda udowodnienia legalności pochodzenia.