Pełno wirów odrazu po formacie

Nie dawno z modemu przeszłem na karte sieciowa wszykto mam w dialogu… Internet działał jakis miesiąc… Potem zaczął zwalniać, ping z dnia na dzień stawał sie coraz gorszy… Przeskanowalem system AVASTEM i wyszło ze mam pare jakiś tam virósow… Nie chcialo mi sie bawić z nimi wiec wieczorem zrobilem formata dwuch dystków i na nowo windowsa XP. Gdy nowy siweżutki widnows sie wlonczyl odrazu sciganełem avasta i ZONEalarm(fire wall) jakies 15 min po formacie robie skan AVAstem i wychodzi ze mam 2 rodzaje virow w prawie kazdym pliku na kompie… Windows jest czysty poniewaz pare dni przede mna tego samego windowsa instalowal kolega i u niego wszykto gra;(

Probowalem widnowsa przeinstalowywac wiele razy… Ciagle to samo…

Czym to może bys spowodowane i jak temu zaradzic…?

PS. Sorry za błedy

Czy instalowałes windowsa z wyciągnietym kabelkiem od netu ?

Poloma , TAK, kabelek nalezy zawsze odłączac i podłączać dopiero po zainstalowaniu AV i Firewall bo inaczej każdy kopiowany plik jest infekowany!! ;]

:spoko:

Tak powinienneś.

Po instalacji windowsa pozamykaj porty robakom, dzięki temu zmiejszysz szanse na złapanie jakiegoś. Aby to zrobić użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Jeżeli masz jakieś podejrzenia o złapanie wirusa to przeskanuj jakimś skanerem on-line (osobiście polecam skaner pandy ). A jak nie chcesz robić od razu formata (bo to ostateczność) to daj na forum zestaw logów. Tutaj opis jak je wykonać:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

tylko ze ja AVASTA nie mam na plycie sciągam z neta… tak samo jak fire walla;(

Poloma , to czy problem jest takowego nagrać ? Chyba ze nie masz nagrywarki to u kogos !!

No własnie nagrywarki nie mam… a mieszkam na dosc duzym odludziu… i do najblizszej znanej mi osobie z nagrywarka mam jakies 15 kilosow…

Poloma , no to trudno musisz cierpieć w takim razie albo jechac do tej nagrywarki no chyba ze chcesz tak w kółko się bawic z tymi wirusami to juz twój problem! !!

:spoko:

Z tego co piszesz to masz dwa dyski , więc instalki(antywira i firewalla) zapisz na drugim niesystemowym dysku , formatuj tylko dysk systemowy , zainstaluj winde na odłączonym kablu sieciowym , i skożystaj z instalek z drugiego dysku.

Spróbuje… Tylko skad pewnosc ze drugi dysk nie jest zainfekwoany a raczej jest bo nawet jak nic nie mam zainstalowanego na jednym z dysku

to sam tam jakie pliki systemowe

wystraczy wjesc w regedit i pozwiniac wartosc ShowSuperHidden folder z (0) na (1)

i sie pojawi ze sa jakies foldery volume cos tam… A o ile pamietam przy skanie tam tez znajdywaly sie viry;(

0.o Wlaśnie mi wpad banalny pomysł… Biore dyche ide do kiosku kupuje: Komputer Swiat albo Niezbednik tam zawsze cos jest:D

Poloma , a więc zrób tak. sformatuj drugi dysk pod windowsem, nastepnie zgraj na niego instalki programów, i na czas instlacj odłącz potem po instalce podłącz zainstaluj i dopiero podepnij neta ;]

To też dobry pomysł ;]

Przypominam to nie czat,OTy kosmos.Poloma popraw pisownię używaj polskich znaków,użyj opcji zmień i zrób poprawę.JNJN

na początek używaj Zapory ognowej systemowej :!: