Pełnoekranowe menu dla centrum multimedialnego

Witam. Od pewnego czasu mam w głowie projekt multi odtwarzacza mediów, na bazie komputera desktop, choćby jakiś Dell Optiplex z dwu rdzeniowym Prockiem i PCI-E, aby wcisnąć do niego grafikę z HDMI. Miałby on zastąpić wysłużony już stacjonarny odtwarzacz DVD z USB. Wiem, wiem ktoś się pewnie teraz śmieje, że taki odtwarzacz to przeżytek i filmy są teraz w sieci. Generalnie chcę aby taki multi-komputer odtwarzał zarówno filmy np. z płytek jak i wprost z sieci. Znalazłem fajny programik o nazwie XBMC, a do tego np. Firefox z dodatkiem automatycznego uruchamiania w trybie pełno ekranowym. Może jeszcze Winamp, lub VLC, albo inny fajny odtwarzacz z wy bajerowanymi skórkami. Ale kierując się do celu mojego postu. Chcę aby którykolwiek z ww. programów nie był uruchamiany z ikonki na pulpicie tylko z takiego menu jak w tytule. Znalazłem w sieci Mosaic Project. Bardzo mi ten program przypasował i chciałbym żeby menu wyglądało na wzór MetroUI z Win8. Ale Mosaic jest jeszcze w fazie beta i ma sporo błedów, np. nie każdy program można w nim zadockować bo choćby po wybraniu Firefoxa, Mosaic wykrzacza się. Na to znalazł się sposób. BAT To EXE Converter. Prosty skrypcik i jest ok. Ale np. podczas wyłączania systemu Mosaic kasuje sam sobie plik konfiguracyjny i po ponownym włączeniu systemu krzyczy że nie może znaleźć pliku konfiguracji i wrzuca standardowy. To co mieliśmy w nim zadockowane, razem z ustawioną tapetą znika. Zablokowanie pliku konfiguracyjnego atrybutem tylko do odczytu, również powoduje agresywne wyłączenie się aplikacji. Myślałem też o programach do tworzenia menu startowego dla CD/DVD, ale wątpię czy spełnią one moje oczekiwania.

 

Czy ktoś zna jakąś alternatywę dla Mosaic? IObit odpada, nie można w nim nic pozmieniać. Pozdrawiam.

OmnimoUI kolega sprawdzał? Chwala się że jest “Extensively Customizable”.

 

 

Bardzo dziękuję. Omniomo wygląda atrakcyjnie.