Pełny buckup systemu z sypiącego się dysku


(Kbalblag) #1

Dobry wieczór.

Dzisiaj w celu sprawdzenia czy z moim głównym dyskiem wszystko ok zainstalowałem program Crystal Disk Info 5.0.0 który pokazał takie oto informacje:

scaled.php?server=831&filename=crystaldiskinfob.jpg&res=landing

Z tego co wyczytałem na innych forach, z dyskiem nie jest najlepiej i dlatego chce zrobić pełny backup systemu na dysku usb 500gb. I moje pytania to, jakim programem zrobić backup systemu i wszystkich plików, tak aby w razie gdy ten dysk padnie całą jego zawartość przegrać z usb na nowo kupiony dysk, jakiego programu użyć i czy będzie mi potrzebna płyta windowsa 7.

Dziękuje i pozdrawiam.


(Villy) #2

wykonaj skan dysku na obecnosc bad sektorow programem hd tune zakładka error scan


(phx84lbn) #3
  1. Z moich wyliczeń wynika, że dysk jest nieco starawy. >35000 godzin pracy to lekko ponad 4 lata, czyli dysk ma z 6 - 7 lat (całkiem nieźle).

  2. Zainteresuj się takimi programami jak właśnie HD TUNE albo MHDD. Warto też uzbroić się w Hiren's Boot CD

  3. Sprawdź dysk pod kątem Bad-Sectorów. Niektóre da się 'ukryć' przy pomocy MHDD, ale to wyższa i czasochłonna szkoła jazdy (mimo to nietrudna).

  4. Backup

  5. systemowa kopia zapasowa: nie trzeba dodatkowych programów, potrzeba DVD z systemem, po zmianie rozmiaru partycje po wykonaniu kopii, problemy z przywróceniem...

  6. Acronis True Image: wersja testowa, ale funkcjonalna na Hiren's Boot CD, niepotrzebna płyta z systemem, brak problemów z przywracaniem kopii POMIMO zmiany rozmiarów partycji

  7. Rozglądnij się za NOWYM dyskiem, a ten póki nie padnie niechaj działa jako dodatkowy, ale nie główny,

PZDR


(Ciuci) #4

Na podstawie tego co pokazałeś nie da się stwierdzić czy dysk się sypie.Widać tylko że dysk relokował bady i zastąpił je sprawnymi z puli zapasowej i tyle.Dysk tak możne działać latami.

Pokaż cały smart bo widać tylko kawałek,zrób skan powierzchni dysku w MHDD strzel fotkę i pokaż.Wtedy będzie można coś powiedzieć o kondycji dysku. http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html tu masz opisane jak zrobić skan.


(adam9870) #5

mogę polecić rozwiązania firm trzecich.

Proponuję Paragon Backup & Recovery 2012 Free: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (instrukcja w pliku PDF: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 ... cjaparagon, program do odczytu instrukcji Adobe Reader http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade ... 11539.html lub Foxit Reader http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade ... 14318.html). Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musisz używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona (albo chyba nawet nie musisz używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

kopia-zapasowa-systemu-dysku-mozliwe-t495321.html

Albo do wyboru metoda wbudowana w system http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... nd-restore (więcej w Google, hasło typu "kopie zapasowe Windows 7").

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.