Pełny skan antywirusowy AVAST - wykrycie Win64:Malware-gen

Cześć, piszę ponieważ zrobiłem sobie skany antywirusowe i AVAST wykrył zagrożenie. Robiłem wczoraj skany ESET Online Scannerem i Malwarebytes i nic nie wykryły. Przeniosłem plik do kwarantanny. Co dalej robić? Przesyłam screenshot z wykrywania oraz wyniki po wrzuceniu wykrytego pliki do virustotal. Wysyłam również logi FRST zrobione po wykryciu zagrożenia przez AVAST i przed przeniesieniem pliku do kwarantanny.


FRST.txt (47,2 KB) Addition.txt (53,8 KB) Shortcut.txt (51,1 KB)

Edit: a tutaj logi zrobione zaraz po przeniesieniu zarazonego pliku do kwarantanny

FRST.txt (47,2 KB) Addition.txt (53,7 KB) Shortcut.txt (51,1 KB)

Czy jeśli ten zarazony plik jest w kwarantannie i nic już nie wykrywają skany to wszystko jest dobrze?

Nie jestem pewien, czy plik jest zarażony. Najprawdopodobniej fałszywy alarm.
Ogólnie komputer jest bezpieczny. :+1:

Sprawdź innym programem anryvirusowym Kaspersky albo gdata

Avast i AVG to jedna stajnia. Więc muchy pomyliły się!
Ja też mam Avasta i uwielbiam go. Ale nie daję się zwariować!
Inne skanery ~ milczą - (ten tam chinczyk nie liczy się). Powtarzam - nie dajmy się zwaryjować… :joy:

Czyli powinienem przywrócić ten plik z kwarantanny?

Swoją drogą: chciałem zapisać sobie wyeksportowany raport zablokowania strony (pcviruscare, szukałem informacji o instalacji windows 10 i MB wykryło “oszustwo” na stronie). i omyłkowo zapisał mi się w Komputer -> C: (zapomniałem zmienic miejsca zapisu). Jednak gdy spróbowałem zapisać w tej lokalizacji coś innego to dostałem komunikat, że nie mam uprawnień by tam zapisywać. Wiesz może co się stało?

Tak trochę zwątpiłem w to co napisałem powyżej, po lekturce tego:
https://www.pcrisk.pl/narzedzia-usuwania/10228-msascuil-exe-virus

Jeśli nic złego się nie dzieje z systemem/Defenderem - to niech gnije w kwarantannie :slightly_smiling_face:
Zawsze zdążysz go przywrócić w razie czego.

@iJuliusz @anon2166525
Pobierałem aktualizacje ze Steam i AVAST znowu coś wykrył. Czy to fałszywy alarm?

Z jakiegoś powodu przy uruchamianiu gier ze Steam zamiast komunikatu Przygotowanie do uruchomienia gry wyskakuje angielskie Preparing to launch. Jakieś pomysły dlaczego?

Naprawdę nie mam pomysłu…