Pen 8Gb widzi PC, radio w samochodzie i TV NIE widzą

Witam.

Posiadam pen-drive TOSHIBA 8GB. Pewnego razu użyłem programu ULTRA ISO żeby zainstalować system operacyjny. Wszystko poszło pięknie gdyby nie to, że po tej operacji nie odczytuje tego Pena ani radio samochodowe ani Tv (bravia) . Wykonałem chkdsk formaty na fat 16, 32 i NTFS oraz przywróciłem ustawienia domyślne urządzenia. Oczywiście nie pomogło moje pomysły się skończyły.

Proszę o pomoc i dziękuję z góry.

Jaki system operacyjny ?

Sprawdź np: GParted, czy na pendrive nie pozostał, jakiś obszar nieprzydzielony, na samym jego początku.

Hmmm, może MBR jest na tej partycji.

Od tego bym zaczął, sam format nie wiele daje, należało by sprawdzić ile i jakich partycji znajduje się na tym dysku. Nawet jeśli jest jedna usuń ją nie formatuj, wygeneruj/utwórz od nowa tablice partycji na tym dysku.

-w moim radiu(Pioneer) jest zaznaczone aby pendrivea nie dzielić na partycje gdyż odbiornik nie będzie go widzieć.

Siema

zrobiłem to. Wasze przypuszczenia o nieprzydzielonym miejscu na początku okazały się trafne. w czasie gdy ściągałem gparted zajrzałem do narzędzia windowsowego do tego rodzaju operacji kilka kliknięć w nim i wszystko działa.

Dzięki za pomoc. Temat zamknięty.