Pen drive i problem z formatowaniem

Witam wszystkich

Problem jest trochę dziwny…gdy podłacze pen’a do kompa i suwakiem przesuniętym na opcję ochrony przed zapisem wszystko jest ok,tzn moge odczytać zawartość.Natomiast kiedy ustawie go na normalną pracę to XP ciągle wydaje dźwięk informujący o podłaczonym sprzęcie.Nie można w żadem sposób otworzyc pen’a.Ciągle tylko ten dźwięk.

Wiecie może jaka jest tego przyczyna???

Pen firmy PQ1 8GB

A formatowałeś Pendriv’a bo z twojego postu to nie wynika :?:

spróbuj moze pobrać sobie program Flash_Disinfector i przy podłączonym pendrivie włącz go. jak wszystko zniknie nie przestrasz sie. to chwilowe :slight_smile:

sory zapomniałem dopisać…

tak próbowałem formatować pen’a i nic…przy właczonej blokadzie wyskakuje komunikat,że dysk jest chroniony przed zapisem a przy wyłączonej blokadzie niec nie mogę zrobić bo w moim komputerze ikona dysku wymiennego ciągle mruga…

-a na innym kompie…

-=może spróbuj na innym sformatować i zobacz na swoim…

-ew, reinstalacja systemu może też coś…

A po co reinstalować system :?: Przecież problem nie dotyczy niczego powiązanego z Systemem tylko z Pendrivem :!:

mam w domu 3 kompy…na 2 jest XP pro, na 3 jest windows 2000.

Na każdym komputerze jest to samo :frowning:

Może pendrive jest uszkodzony ??

Skorzystaj z Partition Manager Express do formatowania pendriva …

może się uda :slight_smile:

hmm…nie wiem ale wydaje mi się że jakby pen był uszkodzony to nie mogłbym odczytać zawartości.

pqi ma swoj soft do formatowania niskopoziomowego - moze cos pomoze, zaraz poszukam jak nie to gdzies na kompie mam to wrzuce

jest:)

http://www.pqi.com.tw/upload/faqs/TWEN/PQI_LowFormat(4.exe

Wielkie dzięki “skrzek” pomogło teraz już wszystko jest ok :smiley:

pozdrawiam :wink: