Pen drive nie do użytku

Witam 
Mam pen drive od 4 miesięcy, który standardowo podłączam do tv przez przedłużacz, żeby coś obejrzeć oraz oczywiście do laptopa.
W dn wczorajszym po odłączeniu pen drive od tv i podłączeniu go do laptopa pojawiła się informacja o konieczności formatu, jednak przy jego próbie okazało się, że “system nie mógł sformatować…”. 
Po wyjęciu z gniazda (oczywiscie bezpieczne usuwanie…) i ponownym włożeniu pen drive nie pojawil się w folderze mój komputer. Wkładałam go kilka razy i w pewnym momencie sie pojawił.
Od razu skorzystałam z okazji i w folderze “zarządzanie dyskami” spróbowalam go sformatować, ale nie dało rady. Spróbowałam przez konsolę (diskpart) ale pen drive został wykryty jako “brak nośnika”. 
Gdy w menedżerze urządzeń odinstalowałam sterownik, odłączyłam pen drive i ponownie go podłączyłam, sterownik normalnie bez problemu się zainstalował, ale pen drive nadal jest niewidoczny. 
W menedżerze urządzeń widnieje jako “Innostor NAND Flash USB Device”.
Proszę was o pomoc, chodzi mi przede wszystkim o to w którym momencie i co moglo się stać, że tak nagle i poza tym czy i jak da radę go naprawić.
System Windows 7. Pen drive jest z pracy więc nie ma określonej firmy, która go wyprodukowała.

Dzięki

Uszkodziłeś system plików na pendrive . WINDOWS z tym sobie nie poradzi .

 GPARTED :

http://iweb.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.25.0-3/gparted-live-0.25.0-3-i686.iso

UEFI :

SECURE BOOT -wył , BIOS - LEGACY

Jak włożysz pendrive do gniazda USB to odczekaj 30 s i dopiero wtedy wyjmij z powrotem .

WIN+R

SERVICES.msc

Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne - wył , Odzyskiwanie : Nie podejmuj żadnej akcji x3

Zatrzymaj usługę .

Zastosuj , OK

 

Próbowałam otworzyć ten pen drive w Parted Magic ale w Partition Editor nie pojawia mi się w ogóle ten pen drive. Nie mam możliwości w żaden sposób aby go zamontować. A w BIOS nie mam czegoś takiego jak Legacy, nie mogę też zmienić na  UEFI 

Może masz zwykły, stary bios i porada z trybem legacy cie nie dotyczy. 

Dla zwykłego BIOS-u polecam GPARTED :

 https://drive.google.com/file/d/0B-HnGXDSzvpmTENqNjZRZTBZZmM/view?usp=sharing

W systemie WINDOWS tego problemu nie rozwiążesz , ponieważ należy usunąć uszkodzoną tabelę MFT i założyć nową (Create new partition table - msdos) !

Plik .iso należy nagrać na płytę DVD w BIOS-ie ustawić FIRST BOOT na DVD i uruchomić program przed startem W7 .

GPARTED go nie widzi niestety. Zauważyłam, że w menedżerze urządzeń ten pen drive widnieje jako Innostor NAND Flash USB Device. Sprawdziłam w ChipGenius jego dane, wszystko się wyświetliło i potem otworzyłam go programem Innostor MP Tool. Wykrył go bez problemu ale podczas próby naprawy wyskoczył błąd: Fail Load FW/Info Fail Open USB FW Fail error! i na tym koniec. Nie wiem co mam dalej robić