Pen drive nie działa

Witam, mam problem przypadkiem mój pen drive został podłączony do źle podłączonego usb. Wyskoczył komunikat “system windows nie może rozpoznać sprzętu” czy coś w tym stylu. Tylko jest problem pen drive już nie działa po podłączeniu do działającego usb w kompie, tv, dvd. Nie miga nawet dioda więc sądzę że już chyba nic z tym nie zrobię. Niestety miałem tam bardzo ważne dane i mam pytanie czy mogę je odzyskać ? Zaznaczam że nie mam żadnej płyty od pen driva.

Spróbuj programem BulletProof File Copy . Powinno dać radę.

piotrek366 , zastosuj się do tego. Potem restart

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni … zenia.html

Obawiam się, że to nic nie da skoro pen jest martwy.

Obstawiam uszkodzenie elektroniki. więc raczej kicha.

Fragment opisu programu

"Prosty, bezpłatny program pomagający w odzyskaniu plików z fizycznie uszkodzonego nośnika ..."

Według niego powinien on zadziałać ,jeśli nie to przepraszam za wprowadzenie w błąd. :x

Jak włożę do usb z tył obudowy to nic nie reaguje. Jeśli podłącze natomiast do usb z przodu obudowy wyskakuje dymek, nie rozpoznano urządzenia usb. Klikam ppm tak jak w linku z opery i wkładam jeszcze raz, pojawia sie dymek twój sprzęt jest gotowy do użycia jednak nic się nie pokazuje, a pen drive nie miga. Próbowałem też tym programem, ale nie da rady ponieważ żeby nim coś zdziałać pen drive musiał by być widoczny w mój komputer.

Podłączałeś tego pena do innego komputera?

Tak, ale też nie działa.