Pendrive - 128GB - warto kupić?

Cześć!

Znalazłem dziś na Allegro taką aukcję:

http://www.allegro.pl/item896283450_128 … 128gb.html

To pendrive jakiejś nieznanej mi firmy o zaskakującej pojemności 128GB - zastanawia mnie czy warto się tym w ogóle interesować. Cena jest wysoka, ale jak na tą pojemność wydaje się dość satysfakcjonująca. Czy według Was warto się tym interesować?

Wiecie coś o producencie tego sprzętu? Co w razie awarii pendrive - muszę odsyłać do USA?

Podejrzane jest to, że na tych zdjęciach ta czarna część urządzenia jest rozmazana, ciekawe, co się tam znajduje.

Widziałem dawno temu temat na forum, w którym ktoś radził się jak podobnego pendrive’a sformatować czy coś podobnego. Kupił go na allegro 32 GB po dość niskiej cenie, ale wartości nie przedstawiało żadnej.

Proponowałbym jednak kupić coś markowego

No ja pendriva o takiej pojemności jeszcze nie widziałem i za taką cenę bo za mniej można kupić fajny dysk zewnętrzny

http://www.allegro.pl/item892326513_pqi … boost.html

Raczej bym się w to nie bawił :P.

Zdjęcie na tej aukcji przedstawia pendrive’y marki KINGSTON, z serii “DataTraveler 200”. Jest to jedna z czołowych serii produktów tej firmy, charakteryzuje się dużą pojemnością - sprzedawane są wersje 32GB, 64GB oraz 128GB. Na aukcji, którą przedstawiłeś nie ma mowy o tym jaki jest producent, polecam zatem zapytać po prostu sprzedającego o to, a także o inne szczegóły jak np. opakowanie, forma realizacji gwarancji, czy wystawiany jest rachunek (paragon/faktura). Jeżeli okaże się, że są to markowe produkty marki KINGSTON to aukcja jest warta uwagi, w innym przypadku omijać z daleka. :slight_smile:

Thumb o jest Chiński Pendrive ale nie słyszałem aby były produkowane o takiej pojemności, widziałem max 8 GB. Za niewiele wiecej mozesz sobie kupic pendrive Kingstona 128 GB. Ale uwaga - pendrivy o tej pojemności sa bardzo wolne - zapis 5 - 7 odczyt około 15

załóżmy zapis 5mb/s… zapełnienie 128GB pendrive zajmie plus minus 7 godzin… dyski zew. masz po tej cenie pojemniejsze i dużo szybsze… sam stwierdź czy warto…

Tu masz dużo lepsze rozwiązanie KLIK

No, dziś gdy chcemy wejść na tą aukcję, widzimy napis

“Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro”

Czyli jednak było coś niepewnego…

Nie polecam tego pena. Poza tym lepiej kupić przenośny dysk twardy

Taki pendrive oryginalny kosztuje bagatela 1700 zł…

pamieć flash o tej pojemności brać to samobójstwo ;p lepiej kupić dysk zewnętrzny jakiś fajny dobrej firmy.