Pendrive 16gb z NTFS-buforowanie

Witam

Mam pytanko gdyż kupiłem dziś pendrive 16gb

zmieniłem system plików na NTFS, czy jeżeli teraz wyłączę buforowanie zapisu

to nie będzie tego buforowania ? Chodzi mi dokładnie aby nie było problemu z odłączaniem pendriva bez ‘bezpiecznego usuwania’ go z systemu

Bo aby wykonać format i zmienić na NTFS musiałem włączyć buforowanie

ale czy jeżeli już używam tego systemu plików mogę wyłączyć buforowanie ?

Jakie mogą być skutki odłączania pendriva z opcją buforowania zapisu ?

z Góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam :slight_smile:

Krzysiek

buforowanie zapisu to znaczy że pliki są zapisywane z opóźnienie np na pendrive jest lampka jak są dane przesyłane i bez buforowania jak przestanie migać na 10 s to można odłączyć a z buforowaniem nawet jak odczekasz 1 minute to pliki mogą być nie skopiowane i jeśli to xp to wyskoczy kolo zegarka wykrzyknik na żółtym trójkącie i informacja opóźniony zapis się nie powiódł

czyli lepiej wyłączyć to bo na facie nawet podczas kopiowanie nie stracisz wszystkich plików(tylko ten plus jakieś obok) to na ntfs możesz stracić wszystko

Po prostu może dojść do uszkodzenia danych ale jeśli przestrzegamy kilku zasad czyli głównie zawsze używamy do odłączenia ikony bezpiecznego usuwania to można zmniejszyć ryzyko.

od kiedy to windows 98 obsługuje ntfs

tu mowa nie o facie tylko o ntfs

a buforowanie nie jst domyślnie włączone na pendrive ale czasami się włączy jak nie wierzysz to włącz na jakiś dużym pendrive buforowanie i odrazu po skopiowaniu danych odlącz pendrive a nie zapomnij jeszcze odtwarzać filmu z pendrive wtedy może ci się uszkodzić cały pendrive(od miejsca w którym chciał zapisać informacje o lokalizacji tamtego pliku w obszarze mft[odsyłam do google])