Pendrive 2TB

Witam wszystkich,mam na początek pytanie,czy na Pendrive 2 TB mozna rozpakowywać duze pliki rar np.158 Gb.

Zależy od zastosowanego systemu plików. Np. na FAT32 limitem jest 4GiB.

158 Gb

Dlaczego podajesz rozmiar pliku w gigabitach?

Z tym, że pendrive 2TB o sensownej prędkości i czasach dostępu, będzie horrendalnie drogi, a taki wolniejszy, to będzie to trwało i trwało i trwało. IMHO lepszym rozwiązaniem jest mała obudowa z USB, na dysk m2-MSATA, lub NVMe.

W sumie jak tym pliku „RAR” nie ma większych niż 4 GiB, to nawet FAT32 nie będzie stanowiła problemu - jak MS nie ma racji, że partycja 1,82 TiB będzie zlagowana na Windowsach (góry i doliny w prędkości zapisu/odczytu) i słabych telewizorów bez bazy typu Android czy losowy GNU/Linux (te mogą mieć swoje poprawki na likwidację bugów sprzed 25 lat (w październiku będzie 26) jakie olał MS).

I raczej fabrycznie producent pójdzie w NTFS lub opcjonalnie w exFAT.

Fat32 obsługuje max 124GB, ale widows ogranicz go do 32GB. Musi być NTFS albo exFat

Wikipedia wspomina, że powinno się udać z nawet 2 TiB (sektor 512 KiB) lub 16 TiB (sektor 4 KiB).

Wielkie dzieki,okazało sie ze w końcu na Penie 2 TB zaczęło sie rozpakowywać te 158 GB ale czas końca pokazuje ponad 350 godz.

350 godz i pewnie będzie rosło. Szkoda, że to nie zip. U mnie wypakowuje się na pendrivie dużo szybciej niż rar.

I trwało, i trwało, i trwało. …

I pod samo koniec trafi się kilka ubitych sektorów, I/O error, a na koniec i Windows może zawiesić się z hukiem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z ciekawości - jaki to model pendriva?

To zależy od użytego algorytmu kompresji, rozmiaru słownika, procesora, RAM, odrobinę od formatu archiwum, drugą odrobinę od użytego programu i od zawartości.

Żeby stwierdzić, który jest szybszy musiałbyś przygotować takie samo środowisko testowe i te same dane. Domyślnie WinRAR od wersji 5.xx używa (chyba) LZMA, podczas gdy szczytem możliwości ZIPów wszelakich jest Deflate. Dzisiaj się jego już nie powinno używać, na rzecz *.rar, *.7z i *.xz, które oferują zadowalający stopień kompresji względem prędkości dekompresji na średniej klasy sprzęcie (bo oczywiście są znacznie lepsze algorytmy/formaty ale na pakowanie/wypakowywanie czeka się bardzo długo).

Nie zdziwiłbym się gdyby to był chiński szmelc, który tylko udaje 2TiB i po wypakowaniu i usunięciu archiwum dojdzie nowy temat: „pomocy jak odzyskać pliki”. ;p

Witamto jest chnski nabytek a jak sprawdzic jaki to model na opakowaniu woreczka foliowego pisze made in china,[3] D10302 [L20.3.07]

Ile kosztował? Bo ceny kiepskiej jakości pendrive o tej pojemności to koszty rzędu 500-1000zł, względnie dobry kosztuje już w tysiącach. Są jeszcze śmiecie i podróbki HP i nawet Goodrama w cenach ok. 100 zł, ale to jest odpad, który wytrzymuje czasami jeden zapis, czasami nawet nie, do tego jest bardzo wolny i robi różne problemy, generalnie, śmieć.

Czyli nie myliłem się i jest to pewnie jakaś lipa:

Na Windows możesz użyć H2Testw.

Tanio nie będzie ale jak chcesz to można kupić NVME dysk patriota i do niego dokupić adapter usb
i będziesz miał legitny na SATA pendrive :smiley:

Ostrzeżenie: przetestowano tylko 1810071 z 1999983 MB.Program h2testw [Pendrive 2TB]

Albo jakiś zewnętrzny SSD typu T5, czy T7.
Ważnych danych bym na tego pendriva, w każdym razie, nie zgrywał :slightly_smiling_face:

OK. Dzieki kupię jakis dysk. :laughing: