Pendrive 4gb a wykrywanie przez system?

(Alo19) #1

witam

dostalem od firmy specjalny pendrive 4gb ktory jest umocowany do zegarka podlaczam go do kompa powrzucalem jakies pliki (3gb i zostalo jeszcze 1gb) jest OK podlaczam do drugiego kompa u braciaka pare ulic dalej i tu jest problem z wykrywaniem pendriva, najlepiej dam screena zebyscie obczaili o co chodzi

c9dac925e78e5173.jpg

braciak ma xp sp 2 pl, plyta glowna to asus a8ne-fm

dodam jeszcze ze inne pendrivy 512stki i 1gb wykrywaja u niego bezproblemowo ale 4 gb nie i nie wiem dlaczego???

boje sie gdy sformatuje ten pendrive bo tam sa pliki takze nie wiem co zrobic zeby wykrywalo bezproblemowo

prosze o pomoc z gory dzieki, zalezy mi na czasie do dzisiaj teraz.

pozdrawiam

(gbartosz83) #2

wiem że to może głupie ale może poszukaj strerowników na stronce producenta pendriva

(Alo19) #3

napisalem ze dostalem pendriva od firmy ktora nie produkuje pendrivy ale zaplacila jakiej firmie zeby pendrivy zrobic na zamowienie

(system) #4

A na penie niema moze systemu plikow Linuxa??

(Alo19) #5

nie, z systemu xp sp 2

(JNJN) #6

Popraw błędy i używaj polskich znaków.

Zgraj dane z niego na innym kompie.

I na tym go sformatuj i zobacz teraz.

(Alo19) #7

teraz jestem na trzecim kompie i to samo z formatowaniem tak samo u braciaka (2 komp) :confused: u mojej siostry dziala bezproblemowo a ma duzo starszy komp :open_mouth: ja mam 2cioletni ale dokupilem sobie nowe sprzety takze powinno u mnie dzialac OK no ale coz nie bede formatowal teraz bo dane uciekna takze tylko u siostry przerzuce pozniej sformatuje tylko wkurza mnie jak dlugo beda sie wgrywaly u niej ehh :confused: i nie pisac ze mam byc cierpliwy :stuck_out_tongue:

sorry za bledy pisalem z pospiechem

dzieki i pozdro

(Zbych ) #8

Może te 3Gb wrzuciłeś do jednego folderu a na swoim kompie masz system plików NTFS a na tych innych kompach FAT 32 a FAT nie widzi plików powyżej 2GB.