Pendrive 4gb a wykrywanie przez system?

witam

dostalem od firmy specjalny pendrive 4gb ktory jest umocowany do zegarka podlaczam go do kompa powrzucalem jakies pliki (3gb i zostalo jeszcze 1gb) jest OK podlaczam do drugiego kompa u braciaka pare ulic dalej i tu jest problem z wykrywaniem pendriva, najlepiej dam screena zebyscie obczaili o co chodzi

c9dac925e78e5173.jpg

braciak ma xp sp 2 pl, plyta glowna to asus a8ne-fm

dodam jeszcze ze inne pendrivy 512stki i 1gb wykrywaja u niego bezproblemowo ale 4 gb nie i nie wiem dlaczego???

boje sie gdy sformatuje ten pendrive bo tam sa pliki takze nie wiem co zrobic zeby wykrywalo bezproblemowo

prosze o pomoc z gory dzieki, zalezy mi na czasie do dzisiaj teraz.

pozdrawiam

wiem że to może głupie ale może poszukaj strerowników na stronce producenta pendriva

napisalem ze dostalem pendriva od firmy ktora nie produkuje pendrivy ale zaplacila jakiej firmie zeby pendrivy zrobic na zamowienie

A na penie niema moze systemu plikow Linuxa??

nie, z systemu xp sp 2

Popraw błędy i używaj polskich znaków.

Zgraj dane z niego na innym kompie.

I na tym go sformatuj i zobacz teraz.

teraz jestem na trzecim kompie i to samo z formatowaniem tak samo u braciaka (2 komp) :confused: u mojej siostry dziala bezproblemowo a ma duzo starszy komp :open_mouth: ja mam 2cioletni ale dokupilem sobie nowe sprzety takze powinno u mnie dzialac OK no ale coz nie bede formatowal teraz bo dane uciekna takze tylko u siostry przerzuce pozniej sformatuje tylko wkurza mnie jak dlugo beda sie wgrywaly u niej ehh :confused: i nie pisac ze mam byc cierpliwy :stuck_out_tongue:

sorry za bledy pisalem z pospiechem

dzieki i pozdro

Może te 3Gb wrzuciłeś do jednego folderu a na swoim kompie masz system plików NTFS a na tych innych kompach FAT 32 a FAT nie widzi plików powyżej 2GB.