Pendrive biuro +poczta :jak to zrobić?legalnie

mam pytanie jw

kupiłem pendrive’a chciałbym mieć na nim "biuro’ np. OpenOffice po polsku ,[edytor tekstu, tablice Excela, przeglądanie pokazów slajdów itp], Adobe acrobat Reader poczta mailowa z listami odebranymi i do wysłania; a jednocześnie zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem hasłem.

Czy za dużo? W której gazecie komputerowej są artykuły lub programy do tego legalne

pozdrawiam Longman69

PS Moderator “wyrzucił” mi tem wątek , mam nadzieję że teraz zaadresowałem dobrze pytanie

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 8:33 został dopisany post przez Longman69

Dziękuję za wszystkie dobre rady Longman69

http://portableapps.com/

W najnowszym PC World Komputer (08/2008) na płytce jest “Biuro na wynos”, zawiera 14 przenośnych aplikacji.

Dziękuje za podpowiedzi, pozdrawiam Longman69

Czesc.

Istnieje z tego co wiem przenosna wersja Open Office ( http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8 ).

Zamiast Adobe Readera (bardzo duzo zajmuje) uzyc mozesz Foxit PDF Reader - w takich zastosowaniach sprawdza sie wysmienicie.

Uzywany przeze mnie na pendrive program pocztowy to TheBat! Voyager - niestety platny - moze Thunderbird ma darmowego odpowiednika?

Tlen (obslugujacy komunikacje poprzez Tlen i poprzez GG) odpalic mozna bez problemow z pendrive-a (wersja zainstalowana i skopiowana na pendrive jest wersja przenosna, dziala w ten sposob bez problemow).

Ogolnie nie wysililes sie za bardzo szczerze mowiac - wystarczy wpisac w Google “OpenOffice Portable” i masz wynikiki jak na tacy, czy tak trudno to zrobic?

jest jeszcze technologia u3 jeśli masz to tam też jest openoffice, jakaś przeglądarka pdf-eów, winrar, total commander, avast, coś na pocztę i Thunderbird też chyba oraz wiele innych.

A pozatym z portable to napewno jest Thunderbird, z komunikatorów to jest jeszcze np. miranda. The bat bardzo dobry programik i pojawia się w gazetach komputerowych jego pełna wersja

“TheBat!” jest moim zdaniem swietny i cenie go o wiele wiele wyzej niz Thunderbirda (na tyle, ze po korzystaniu z wersji 3,01 i 3,99 dostepnych w gazetach kupilem oryginal) ale bez oplacenia licencji nie bedziesz mogl zainstalowac TheBat! Voyager (a tylko w tej wersji jest programem przenosnym). Dodatkowo - na jednym kluczu mozesz zainstalowac na pendrive ten program okreslona ilosc razy (za kazdym razem przy rejestracji program komunikuje sie z serwerem).

Co do wysilania się nie jestem informatykiem i co gorsza nie znam biegle angielskiego 'informatycznego"

Z płyty PC World możnadużo zaintalować lecz ze strony www.portableapps.com można ściągnąć głównie wersje angileskie; ja nie czatuję nie używam GG awersje portable indtalują się w całości a nie jak zwykłe z możliwością uzunięcia np.Open office Math lub Sudoku

pozdrawiam Longman69