Pendrive - błędy podczas zapisu i odczytu danych

Kupiłem dzisiaj pendrive firmy Emtec (Flash Drive USB 2.0) o pojemności 2 GB. Mój laptop to Asus F5Rseries, system to Vista Basic, z którym to wg Emteca pendrive powinien być kompatybilny. Przeniosłem na niego zdjęcia, instalki, filmy, dokumenty i mp3 z mojego z mojego laptopa. Najpierw odczytywał tylko niektóre zdjęcia (choć wszystkie były w formacie jpg, wyskakiwał komunikat, że Galeria fotografii nie obsługuje tego typu plików). Kilku mp3 też nie odczytywał (komunikat ten sam). Filmy są w formacie rmvb, na laptopie nie ma peroblemu z ich oglądaniem, jednak po przeniesieniu ich na pendrive’a, wyskakuje komunikat “Cannot render the file”. Co ciekawe, dzieje się tak tylko z niektórymi filmami (choć wszystkie to rmvb). Co jeszcze dziwniejsze - skopiowałem film na pendrive’a, odtworzyłem bez problemu, potem go stamtąd usunąłem, skopiowałem znowu i… cannot render the file! Formatowałem pendrive’a kilka razy. Efekt? Problem z odczytem zdjęć zniknął, dokumenty można przeglądać, niektórych mp3 nie da się jednak odtworzyć (“Plik posiada rozszerzenie, które nie jest zgodne z formatem pliku”), a po najechaniu kursorem na folder “Filmy” z jednym filmem rmvb (jakieś 300 MB), którego nie dało się odtworzyć, ukazało się okienko, że zajmuje ponad 81 GB! !!

Przeskanuj czymś lepszym od avasta.

Nawet darmowym Dr.WEB CureIt! 4.44.5:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … It!+4.44.5

Przetestuj pendrive’a na innym komputerze. Jeśli będzie tak samo, to pewnie walnięty.

A może problem tkwi w systemie plików? Vista zapisuje w NTFS, a pendrive ma system FAT. Czy ma to jakiś wpływ na odczyt danych?

Nie ma to żadnego znaczenia.

Problem raczej rozwiązany. Byłem dzisiaj wymienić pendrive na nowy, tej samej firmy, ten sam model. Dane zapisuje i odczytuje bezbłędnie, ale tylko do 1 GB, choć pojemność ma 2 GB. Stąd wniosek, że to felerny towar. Jutro znów idę z reklamacją. :lol:

Niestety tak bywa z taniochą :wink:

Jeśli już chcesz skusić się na pendrive firmowany przez EMTEC, to wybierz chociaż model wyprodukowany przez INTUIX, a nie no name ;).

Niestety kolejny Emtec uszkodzony; sprawdzony osobiście przez pana w sklepie. Wymieniłem na SanDisk Cruzer 2GB. Działa bez zarzutu. Ma jednak w sobie jakiś wirtualny dysk (stacja dysków CD, dysk H, na którym jest zainstalowany system U3), który wyświetla się zawsze po podpięciu pendrive’a. Jak to usunąć, żeby Pendrive był “czysty”, bez żadnych dodatków?

http://www.u3.com/uninstall/files/u3%20uninstall.exe

Dzięki, Impassive, U3 wywalone, pendrive gotowy do współpracy =D>

Witam Wszystkich Serdecznie,

Mam problem z PenDrivem 32gb Sony Micro Vault USB 2.0 przywieziony z Chin. Gdy wrzucam np. muzyk MP3 po pewnym czasie z jednej Piosenki robi sie kilka dziwnych plikow czy folderow w formacie .tmpl ( ikonka na takiej jakby kartce a na niej okno z folderami) Oraz gdy wrzucam filmy mam taki problem ze strasznie sie dlugo pakuja do PenDrive gdy przenosze na inny komputer to juz film nie dziala. Ktos polecil mi aby zrobic formata tego PenDriva w Linuxie ale czy to moze cos pomoc?? Probowalem juz kilka razy formatowac tego Pendriva w XP. I nic sie nie dzieje.

Pozdrawiam

Rzari,

Sony, póki co, nie produkuje pendrive’ów o pojemności 32 GB.

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto … ssory=true

Twój prawdopodobnie nadaje się do wyrzucenia.

Rzari, przypuszczam, że Ci się dwa klawisze wcisnęły i masz 2 GB - no więc tak, co do tych plików .tmpl - to albo jest to normalne (tworzy je odtwarzacz, którego używasz) albo masz wirusa, albo pendrive jest uszkodzony. Co do kopiowania plików - może to też być wina złych sterowników - wejdź na stronę producenta, poszukaj swojego modelu i stamtąd ściągnij najnowsze stery. Jeżeli używasz systemu plików NTFS, zmień go na FAT32 - wyeliminuje to problemy z dostępem do plików - oraz z ich kopiowaniem. Jeżeli już używasz FAT32, to tak jak napisałem - aktualizacja sterów, jeśli to nie pomaga to niestety pendrive do kosza :frowning: