Pendrive - brak mozliwości formatu

Witam!

Wczoraj po podłączeniu pen’a (sandisk cruzer 4 GB) wyskoczył mi komunikat, że jest niedostępny i wymaga sformatowania. We właściwościach pokazuje mi typ plików RAW, więc klikam na format i oczywiście wyskakuje błąd - system windows nie może dokończyć formatowania :frowning: Co jest grane? W jaki sposób mam go sformatować aby normalnie działał?

Spróbuj sformatować programem EASEUS Partition Master. Tylko przy formatowaniu należy ustawić odpowiednie parametry !

Tzn. jakie parametry? Jeżeli epm “widzi” mi pena i w opcjach wyboru mam aktywną opcję “format” to chyba nie powinno być większych problemów? :roll:

Może prócz tego, że coś “strzeliło” w system plików, może jest zablokowany i dlatego nie możesz sformatować? :wink:

Sprawdź blokadę uniemożliwiające dodawanie/usuwanie danych.

:wink:

U mnie było w wakacje podobnie męczyłem się z tym z godzinę.Tyle że u mnie nie pokazywało 2gb tylko 0mb.Zresetowałem kompa i sformatowałem HP USB Disk Storage Format Tool bo systemowy też nie mógł i do tej pory działa. :smiley:

Dzięki za pomoc :slight_smile: ściągnąłem ten program, ale naprawy podejmę sie później, i oczywiście napiszę czy mi się udało :slight_smile:

Edit: Dzieki jeszcze raz! bez problemu sformatowałem pena programem HPUSB =D>