Pendrive chroniony przed zapisem

Witam, posiadam pendrive’a DataTravel. Cały czas było ok, piosenki wrzucałem i zrzucałem. Któregoś dnia zrzuciłem wszystko i z formatowałem na FAT32. Od tej pory nie mogę wrzucać piosenek, wyskakuje, że chroniony itp. Nie ma żadnego cypelka do przestawienia :stuck_out_tongue_winking_eye: Zforwatowałem przez jakiś program HP do NTFS, wrzucały się, ale radio samochodowe nie czyta pena. Prosze o jakieś rady :slight_smile:

Radio nie czyta NTFS. Musisz sformatować do FAT32

Jak sformatuje do FAT32 to pliki sie nie chcą wrzucać i pokazuje, że chroniony przed zapisem. Skąd ściągnąć program repair ?

Dodane 09.07.2012 (Pn) 17:14

Pomoże ktoś ?

wyzerować MBR - low level format

Skorzystaj z tej instrukcji, może uda Ci się go naprawić: http://techformator.pl/diagnostyka-i-te … eck-flash/ - masz tam program do pobrania Check Flash 1.16 .

gifek , llf kolego jest nierealny w przeprowadzaniu w domu. Jest to proces wykonywany w fabryce, któremu jednorazowo jest poddawany każdy twardziel aby umożliwić na nim zapis. Jedynie co można zrobić to poddać nośnik zerowaniu, ale i tak to nie zmienia faktu, że pena nie da się wyzerować, bo pen to nic innego jak karta pamięci podłączona pod kawałek elektroniki umożliwiający odczyt i zapis tejże pamięci, tak więc najpierw radzę się dokształcić i dopiero wypowiadać na jakikolwiek temat. Co do problemu rozwiązanie jest jedno - wywalić do kosza i kupić nowy pendrive, bo to są urządzenia, które wyrzuca się i kupuje nowe jak się uszkodzi, bo są nierozbieralne i nie ma możliwości ich naprawy…

Piotr92 ,

zapoznaj się proszę z funkcjami programu HDD Low Level Format Tool 2.36 - a jak już się dokształcisz to wtedy będziesz mógł poprawiać innych.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

Ten program tylko z pewnością zeruje, a nie formatuje niskpoziomowo, a to są dwa różne pojęcia.

Zerowanie natomiast polega na nadpisaniu danych na nośniku przypadkowym ciągiem cyfr, tak więc jak widzisz są to dwa różne pojęcia i uważanie, że to jest to samo jest olbrzymim błędem, tak więc chyba to ty jednak musisz się dokształcić. Swoją drogą jeszcze raz powtarzam - nowoczensych dysków nie formatuje sie niskopoziomowo. Owszem kiedyś było tak, że BIOSy miały wbudowaną taką opcję i można było coś takiego wykonać, ale to było w latach 80-tych. Teraz już nie ma takiej możliwośći, bo po pierwsze nie ma programu do tego, a po drugie nie ma takiej możliwości, bo dyski są zabezpieczone przed tym procesem.

Czytałem, że program repair da radę to zaprawić. Niestety nie mogę go nigdzie znaleźć.

Chodziło Ci o ten program? http://www.download3k.com/System-Utilit … tware.html

Dodane mniej niż minutę temu

Ewnetualnie znalazłem jeszcze taki: http://www.soft82.com/download/windows/ … ash-drive/ i taki: http://www.cdrinfo.pl/download/9810192130. Jednak mimo wszystko nie wierzę w to, że jakikolwiek program naprawi pena w momencie gdy nie można zapisać na niego danych.