Pendrive, czy dysk twardy?

Siemka!

Mam mały dylemat odnośnie kupienia sprzętu do magazynowania, albo raczej w moim przypadku - przenoszenia danych. Nie posiadam większej wiedzy na ten temat, dlatego proszę o radę. Zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze pendrive, czy może przenośny dysk twardy. Od razu mówię, że argument większej pojemności dysku nie przekonuje mnie dostatecznie, gdyż jest to urządzenie większych rozmiarów. Obecnie przenoszę dane na pendrivie (niestety o małej pojemności 128 MB), a jego małe rozmiary przydają np. w czasie jazdy na rowerze. A dysk… No cóż, raczej nie zmieści się do kieszeni spodni. Po za tym słyszałem, że pendrive’y są bardziej odporne na uszkodzenia zewnętrzne. Dyski 60, 80 GB, bo takie najczęściej spotykam w sklepach internetowych to bardzo dużo przestrzeni do magazynowania danych. Dla mnie w zupełności wystarczy 8 GB gdzie mogę bezproblemowo wrzucić obraz płytki DVD-DL (dwuwarstwowego DVD). Więc proszę o radę – co mam wybrać i jakiej firmy produkt będzie najlepszy?? Chętnie zobaczył bym nazwy konkretnych modeli i/lub Wasze opinie na ich temat. Z góry dziex za wszystkie odpowiedzi :smiley:

Możesz kupić dysk i wpakować go we wstrząsoodporną kieszeń. Ale i tak do transportu w spodniach się to to nie nadaje. A jak mówisz, że 8GB ci wystarczy to zobacz te sprzęty

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9462&katid=42

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10827&katid=42

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8838&katid=42

No tylko te sprzęty nie będą miały równo 8GB pojemności, tak jak dysk “80GB” też jest zawsze trochę mniejszy :slight_smile:

OK, dzięki ale jak bym jednak chciał kupić przenośny dysk, to jakiej firmy bedzie najlepszy??

seagate albo wd