Pendrive długo się załącza przy Windows 7

Witam, niedawno kupiłem pendrive’a GOODRAM twister 8GB. Niestety mam mały problem z uruchomieniem go na Windows 7. Gdy wkładam go do złącza USB pendrive długo nie otwiera się. Widoczny jest tylko zielony pasek stanu u góry ekranu. Po około minucie pendrive wczytuje się ale strasznie wolno chodzi. Pendrive ten na systemie Windows XP działa bez problemu. Mój drugi pendrive 1 GB na Windows 7 otwiera się od razu. Jak mogę to naprawić.

Właściwości systemu:

-RAM 3 GB

-Procesor AMD V120 2,20 GHz

spróbuj go sformatować programem hp usb disk storage format tool:

http://www.programosy.pl/program,hp-usb … -tool.html

Sprawdziłem go u kolegi, również na Windows 7 i u niego jest wszystko dobrze. Zauważyłem że ten pendrive jest identyfikowany jako “Stacja dysków” a nie jako “Dysk przenośny”. Czy można to jakoś zmienić?

Podaj model twojej płyty głównej/laptopa. Na twoim miejscu spróbowałbym zaktualizować/przeinstalować sterowniki (głównie mam na myśli chipset oraz ew. sterowniki od USB - ja np. na stronie ASUS-a do mojej płyty głównej mam driver dla lepszej obsługi USB 3.0)

Mam laptopa Toshiba Satellite C650D-10D.

Spróbuj zainstalować TO

Tylko, że ja mam płytę główną z AMD.

Fakt, wybrałem dla wersji bez “D” w nazwie. Tylko że po wybraniu twojego laptopa na stronie Toshiby nie ma tam sterownika od chipsetu. Masz może pod ręką jakąś dystrybucję LiveCD z Linuxem? Gdy tam będzie wszystko OK, poszuka się przyczyny w systemie. Gdy tam nie będzie działać, wskazuje to na problem sprzętowy.

Jak nie masz to może Win + R i wklej devmgmt.msc - zobacz czy nie ma żadnych wykrzykników/krzyżyków. Do eventvwr.msc też możesz zajrzeć i przejrzeć.

W “Menadżerze urządzeń” pojawił się wykrzyknik w zakładce “Urządzenia przenośnie” ->“Sterownik woluminu systemu plików WPD”. Ponadto w “Podglądzie zdarzeń” znalazłem 1 błąd o treści: "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR8 ", który ma identyfikator 11. Jego źródło to: Disk.

Oraz 2 błędy krytyczne:

a) “Urządzenie Sterownik woluminu systemu plików WPD (lokalizacja (unknown)) jest w trybie offline z powodu awarii sterownika trybu użytkownika. System Windows podejmie następującą liczbę prób ponownego uruchomienia urządzenia: 5. Skontaktuj się z producentem tego urządzenia, aby uzyskać więcej informacji na temat tego problemu.”, o identyfikatorze 10111

b) Wystąpił błąd dotyczący co najmniej jednego ze sterowników trybu użytkownika. Proces obsługi został zakończony. To może spowodować tymczasowe przerwanie dostępu do urządzenia." o identyfikatorze 10110

źródła dwóch powyższych to: DriverFrameworks-UserMode, o kategorii: Problemy dotyczące sterownika trybu użytkownika.

Dodane 29.01.2012 (N) 18:14

Dzisiaj zauważyłem jeszcze taki komunikat: “Urządzenie I:\ (lokalizacja (unknown)) jest w trybie offline z powodu awarii sterownika trybu użytkownika. System Windows podejmie następującą liczbę prób ponownego uruchomienia urządzenia: 5. Skontaktuj się z producentem tego urządzenia, aby uzyskać więcej informacji na temat tego problemu.”