Pendrive do muzyki w radiu samochodowym

Posiadam pendrive 16 GB, który działa pod komputerem, ale poza tym nie działa pod żadnym urządzeniem multimedialnym. Był sprawdzany w:

-odtwarzaczu samochodowym,
-telewizorze,
-konsoli playstation 3

Chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę, o co pytać sprzedawcę przy wyborze pendriva, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Mój pendrive: SanDisk CRUZER BLADE 16GB SDCZ50-016G

możliwe że wystarczy sprawdzić jaki system plików wykorzystują te urządzenia, fat32 powinien być obsługiwany

Nie w tym rzecz, pendrive był w fat32.

a tv i ps3 widzą urządzenie? da się sformatować pendrive za ich pomocą?

Nie widzą, komputer jest jedynym urządzeniem, które go widzi.

Czy mam rozumieć, że to wada tego konkretnego pendriva, a w każdym innym przypadku takie rzeczy się nie zdarzają?

a jakieś mniejsze pendrivy 8GB lub 4GB możesz przetestować? z tego co się orientuję to nie ma jakiś specjalnych cech pendrivów które powinny działać na innych urządzeniach niż pc, z reguły rozchodzi się tylko o obsługiwany system plików

Miałem wcześniej pen 8 GB i wiem, że działał na TV i ps3. Czy bezpieczniej będzie kupić 8 GB?

Raczej tak, najwyżej będziesz mieć na głowie zwrot w ciągu 14 dni.

Możesz też z zarządzania dyskami zmniejszyć partycje do 7-8 GB i test.

Zmniejszyłem partycję programem AOMEI Partition Assistant i pendrive zaczął działać. Następnie przywróciłem mu całkowity rozmiar i wciąż działa. To go chyba jakoś odblokowało. Problem rozwiązany.

1 polubienie

Widać przy okazji program coś skorygował np. w MBR.