Pendrive do odtwarzania treści na Smart TV

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu mam nowy telewizor TCL c745 z Google TV. Zauważyłem, że na tym sprzęcie nie mogę odtwarzać treści ze zwykłego pendrive’a. Po włożeniu pendrive’a do portu usb telewizor musi go sformatować, ale wtedy pendrive będzie niewidoczny na komputerze. Z kolei jak uporam się z tym na komputerze, sformatuję pendrive, zgram film to po podłączeniu do TV znów nie mogę nic z nim zrobić dopóki telewizor go nie sformatuje…
Na moim starym 15-letnim telewizorze smart Samsunga nigdy tak nie było. Bez problemu mogłem odtworzyć każdego pendrive, a na tym nowym sprzęcie są jakieś ograniczenia.
Czy da się coś zrobić z tym pendrive’m tak, aby można było z niego korzystać zarówno na komputerze jak i telewizorze (np. zgrywam na pendrive zdjęcia lub film, podłączam go do telewizora i normalnie odtwarzam na nim to co chcę)?

Jeśli tak to proszę o podpowiedzi co mogę zrobić.

Jaki masz system plików? Pendrive na FAT32 powinien być widoczny w TV.

NTFS nie ruszy. Nie wiem, jak z EXFAT. Chociaż dyski USB mają NTFS i nie działałoby?

Przecież dysk USB też można sformatować do exFat. Sam mam tak sformatowane do konsoli PS4, bo tylko takie „widzi”.
TV też wymagają chyba takiego systemu plików obok FAT32.
Nowe TV kodują swoje nagrania i nie da się ich odtwarzać na PC, ale odwrotnie to owszem.

System plików NTFS. Pendrive Samsung FIT Plus 128 GB.

O ile wiem to Android TV nie wspiera ani NTFS, ani ExFat.

Odpal linuxa na komputerze (z innego pendrive’a, bez instalacji = live) i zobacz czy pendrive będzie widoczny.

Sformatuj do FAT32 ewentualnie exFAT i powinno być git.
Jeśli nie, to TV w jakiś dziwny sposób go formatuje po podpięciu do TV.
Musisz sprawdzić jaki jest wówczas po sformatowaniu przez TV system plików.
Jeśli w ogóle nie jest widziany wówczas spod Windows to wygląda jakby TV jeszcze dodatkowo go szyfrował…ale to byłaby dziwna sytuacja, ponieważ szyfrować może jedynie swoje zapisy.
Poza tym instrukcja użytkownika (pewnie elektroniczna w TV) na pewno wymienia obsługiwane systemy plików pamięci oraz ich dopuszczalną wielkość.

:open_mouth: Czyli co, dysku USB 2 TB już nie podłączysz??

Możesz spróbować zrobić od 1 do 64 partycji po 32 GiB (3 podstawowe i resztę do 61 w trybie partycji logicznych) z poziomu Windows bez obcych aplikacji lub zabaw z CMD lub PowerShellem.

Jak Google zadbał to wykryje nawet większe partycje FAT32 np. cały dysk 2 TiB (być może trzeba będzie sięgnąć po GParted).

Ale przecież to byłoby jakieś dziwne, że normalny pendrive lub dysk z filmami itp, sformatowany FAT32 nie jest „widziany” przez TV, lub od razu formatowany.
Sprawdzenie w instrukcji TV powinno wszystko wyjaśnić.
Tutaj SONY pisze o współpracy z pamięciami w TV z Androidem.
Coś jeśli podłączy się pendriva do USB służącego do nagrywania to TV musi zarejestrować taką pamięć i ją sformatować.
Pamięć do nagrywania a pamięć urządzenia, więc trzeba wkładać pendrive do innego USB podczas nagrywania (musi ją TV zarejestrować) itd.
Jednak ze zwykłym odtwarzaniem z pendriva nie powinno być żadnych kłopotów.
Pisałem, że instrukcja wszystko powinna wyjaśnić, bo z Androidem to jakaś sprawa utrudniona.
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00168683
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00148248
Pewnie TLC ma podobnie.
Tutaj SONY jeszcze dokładnie opisuje jak dysk sformatowany w TV nie jest widoczny w Windows i co trzeba zrobić.
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00152574
W ogóle jest wszystko jasno opisane.

Sformatowanie do FAT32 pomogło. Co prawda u mnie Windows 11 nie pozwala formatować do FAT32 (tylko NTFS albo exFat), ale ściągnąłem jakiś zewnętrzny program, który sobie z tym poradził. Szkoda tylko, że na FAT32 nie mogę wgrać plików większych niż 4GB, no ale taka już uroda tego systemu.

ExFat nie ma tego ograniczenia.
Jednak jak piszesz z jakiegoś powodu nie działa jak widać u ciebie.

Zgadza się. Formatowałem do exFat i nic to nie dało.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.