Pendrive, DVD, LAN działają do bani

Witam all !!

Nie wiem czy dobrze robie, że wszystkie swoje problemy umieszczam w jednym temacie i w jedym dziale forum, ale mam nadzieje, że za bardzo to nie przeszkadzało Administratorom i Moderatorom, jeśli tak to proszę o usuniecie tematu i napisze swoje problemu w kazdym innym dziale forum. Jednym słowem nie chciałem spamować forum i wolałem swoje problemy napisać w jednym temacie.

Oto moje problemy:

  1. Jak każdy wie laptop ma tak jakby wbudowany system i zapisuje informacje na ukrytej partycji. Mam pytanie czy jeśli zainstaluje inny system czy będę mógł wrócic do swojego starego systemu spowrotem kiedyś, ale coś sądzę, że odpowiedzieć brzmi tak… i co się stanie z tą ukrytą partycją ??

  2. Mam pendrive PQI 2gb, dział przez jakiś czas, później pokazywał różne dziwne błędy/komunikaty, że na przykład danego pliku nie może skopiować (najczęściej jakiegoś filmu), albo AV pokazywał, że był wirus w pliku konfiguracyjnym, oczywiscie go usunąłem, kilka razy go sformatowałem, ale pewnie dnia włożyłem do USB w laptopie i w ogole Pendrive się nie świeci, bo mam w nim diode LED. Jak wchodzę na Mój KomputerDysk wymienny (F:) i chce wejść pokazuje mi się komunikat:

    Wkładanie dysku

    Włóż dysk do stacji dysków F:

    Anuluj

Wiem, że PenDrive, na pewno mój ma gwarancje na 100 lat albo są które mają dożywotnia gwarancje, ale gdzieś czytalem, że zdarza się ze poprostu dysku Flash też się psują, pewnie mój PenDrive jest na śmietnik albo muszę iść do serwisu i domagać się reklamacji, ale mam pytanie czy można zrobić coś, żeby działał, może jest jakiś program do odczytywania/naprawiania sektorów dyskowych Pendrive. Jak podłacze Pendrive to komputer pokazuje komunikaty w chmurce niedaleko traya, że znaleziono nowe urządznie i jest gotowe do użycia. 3) Mam DVD w laptopie i jakoś dziwnie mi działa, chodzi mi o to, że niektóre płyty odczytyje, a niektóre nie, ostatnio kupiłem gre Assasin Creed i gazete komputerową KS Ekspert i PCWK. Gre DVD odczytało, a płyty z gazet nie, i tak jest z większością płyt, raz działają raz nie. DVD widać, że reaguje na płyte, tylko tak jakby nie mogł ją odtworzyć (tak sugeruje dioda w DVD). Według mnie laser jest zanieczyszczony albo uszkodzony, ale jakby tak było to wszystkich płyt nie mógłby odtworzyć, a tu jest raz działa raz nie :confused: 4) Zrobiłem kabel krosowany, żeby połączyć dwa komputery i tego chyba najbardziej nie rozumiem. Kabel zrobiłem tak:

PIN KOŃCÓWKA A KOŃCÓWKA B

1 pomarańczowo-biały zielono-biały 

2 pomarańczowy zielony

3 zielono-biały pomarańczowo-biały

4 niebieski niebieski

5 niebiesko-biały niebiesko-biały

6 zielony pomarańczowy

7 brązowo-biały brązowo-biały

8 brązowy brązowy

Podłączyłem je do dwóch laptopów, ustawiłem IP na jednym 192.168.0.1, maska podsieci 255.255.255.0, reszte pól zostawiłem, a na drugim dałem 192.168.0.2, maska podsieci 255.255.255.0 i reszte pól zostawiłem. Zpingowałem oba kompy, widzą się i wysyłają pakiety bez problemów, tylko jak wchodzę na jakąś gre lanowa np. CS to w ogole się nie widzą. Zawsze tak robiłem i działało, a teraz nie i właśnie nie wiem dlaczego ?? Kolory i kolejność żył brałem zawsze z neta i ten kabel juz 3 razy zaciskałem, bo myslałem, że błąd w kablu jest, ale teraz to nie mam pojecia, więc proszę o pomoc !!

1 Laptop ma wbudowany system?! Pierwsze słyszę może o BIOS Ci chodzi.

Alien6 wiem co to jest BIOS. A ja wyraźnie napisałem partycje, czyli chodziło mi o określioną przestrzeń dyskową. A dokładnie miałem na myśli to:

0af57be758e6039em.jpg

Na zdjęciu jest to partycja, która nazywa się PQSERVICE jak dobrze widać, zajmuję prawie 5 GB. Jak wchodzę na mój komputer to nie widać tej partycji, więc logicznie można uznać, że jest ukryta. Także Alien6 napisałem słowo “tak jakby” wbudowany system, czyli kupujesz laptopa i masz system w nim zainstalowany przez producenta. Są też modele bez systemu.

Na zdjęciu także widać pendrive Dysk1 wymienny (F:) brak nośnika, a pendrive właśnie jest podłaczony do komputera. Więc tak jakby pendrive jest, ale jego dysk jest odłączony.

Co do felernego działania napędów CD/DVD to niestety w laptopach tak już jest. Mi pomogło dociśnięcie napędu i restart kompa. Powinno wszystko działać. Ewentualnie możesz przeczyścić laser.

Co do ukrytaej partycji to proszę bardzo poczytaj:

http://www.searchengines.pl/Partycja-PQ … 86533.html

W poście jest podany link co zrobić aby odkryć tą partycje;)

Co do połączenia sieciowego to to ja miałam problem z zaporą windows, ona blokowała mi połączenie. Może tam ustaw wyjątki.

Na pendrivie moż masz jakieś śmieci? Proponuje w opcjach folderó odznaczyć:

“ukryj chronione pliki syst. operacyjnego(zalecane)”

i zaznaczyć: “pokaż ukryte pliki i foldery”

Mi po wyrzuceniu wszystkich śmieć wszystko zaczęło działać.

do odzyskiwania danych z napędów USB proponuje EasyRecovery DataRecovery.

Mam nadzieje że pomogłam

pozdrawiam

Raczej to z DVD nie pomogło, nadal tak samo, mam jeszcze pytanie czy można wymienić DVD w laptopie czy lepiej kupić DVD podłaczane za pomoca USB i ile może to kosztować.

Jeśli chodzi o ten link co dałeś, to bardzo był pomocny, dziekuje :slight_smile:

Co do Pendrive to nie działa, tak samo się zachowuje, nic to nie dało.

A LAN działa pokombinowałem z tą zapora i zadziałał, ale dziwne bo te zapory były wyłaczone a wtedy to nie trzeba ich ustawiać …

Więc nadal dwa problemy nie rozwiazane.

Jeśli chodzi o napęd to tak ja pisałam problem polega na tym że w laptopach często BIOS ładując urządzenia wejścia wyjścia nie ładuje napędu. trzeba go docisnąć z całej sił i uruchomić jeszcze raz komputer. ewentualnie tak jak pisałam przeczyść go jakimś wacikiem, albo przedmuchaj sprężonym powietrzem. Być może jakiś paproch tam sie zaplątał. Poza tym… jeśli np twoje własne płytki czyli np te które sam nagrałeś wczytują się normalnie, a np z gazet nie to problem może leżeć po stronie płyty…

Jeśli nic nie pomoże proponuje oddać laptopa do gwarancji jeśli takowa posiada.

Dyski flash są praktycznie bezawaryjne. Nie posiadają części mechanicznych więc nie ma tam się co popsuć. Próbowałeś skanować jakimś antyvirem, spybootem, itp oprogramowaniem???

Na pendrivach bardzi często instaluja sie wirusy i inne szkodliwe pliki… może warto przeskanować urządzenie on-line np mks, czy kaspersky… ja sama proponuje f-secure niestety nie ma skanera on-line, i nie jest darmowy, ale zaskakuje funkcjonalnością… to jedyny antyvir który nie pozwolił na uruchomienie mojego pendriva i wykryl wirusa…

Jeśli chodzi o sieci to raczej nie praktykowałam ale może link pomoże:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t53710.html

Jestem kobietą więc proszę nie pisz do mnie jak do faceta.

Pozdrawiam