Pendrive - dysk w stacji dysków X jest niesformatowany

Witam, mój pendrive Platinet 8GB wyświetla komunikat: dysk w stacji dysków H jest niesformatowany. Czy sformatować go teraz?

Gdy się go podłączy to cały czas mruga lampka która wcześniej mrugała gdy czytało lub zapisywało z/na pendrive.

Pokazuje system plików RAW. pojemność 0 bajtów, zajęte 0 bajtów.

Z pendrivem ni nie było robione, oprócz normalnego wgrywania plików i odłączania bez bezpiecznego usuwania sprzętu - gdy ten nic nie zapisywał. Na zajęciach z informatyki pendrivy innych kolegów i koleżanek zdziesiątkował pewien wirus który pozostawiał na pendrive tylko skrót do tego pendrive, a plików które były brak.

Test disk nie wykrywa żadnych partycji na nim.

Sprawdzałem na Win7 i WinXP, oraz innym komputerze z WinXP.

Eset Nod nie chciał skanować pendriva, a AVG z aktualną bazą nic nie znalazł.

Program do odzyskiwania danych również nie dał rady (nie pamiętam dokładnie nazwy).

Jakieś pomysły jak odzyskać pliki?

Zobacz, miałem troche podobny problem.

http://forum.dobreprogramy.pl/dysk-zewnetrzny-brak-partycji-t550157.html

Czyli rozumiem, że sformatować pendrive i użyć programu do odzyskiwania danych. Też myślę, że może pomóc, tym bardziej że nie miałem tam plików 100% niezbędnych. Ale poczekam jeszcze na inne propozycje. Dodam, że kiedyś miałem coś podobnego z dyskiem zwykłym, utracił on tablicę partycji czy jakoś tak i pomogła instalacja linuxa przerwana zaraz po partycjonowaniu. no nic popróbuję.