Pendrive Fake - rzeczywista pojemność

A więc, jestem ofiarą oszustwa na szczęście dużo nie straciłem. Kupiłem pena 4gb lecz wiem że to fake bo zapisze te 4gb lecz już później je nie odczyta, poszukuję programu który sprawdzi rzeczywistą pojemność pendriva i najlepiej żeby ją ustawił i nie można było zapisać więcej, jak nie programu to porad jak to zrobić. Dzięki z góry

Ile Ci odczytuje po wpięciu do komputera?

Wiele pokrzywdzoną ofiarą nie jesteś bo pendrive 4 GB jest warty z 15 zł ? max 30 :slight_smile:

Jeżeli masz 3,7 GB to się nie przejmuj, każdy tak ma a jak chcesz wiedzieć dlaczego to wpis na blogu o tym był :slight_smile:

Najlepiej olać tą sprawę a oszusta sobie zapamiętać na przyszłość.

Pozdrawiam

Po pierwsze pojemności pendrive’ow, kart SD czy dysków twardych są podawane w milionach (MB) lub miliardach (GB) bajtów, nie zaś w odpowiedniej potędze dwójki (MiB = 2^20B, GiB = 2^30B). Czyli pendrive 4 GB ma 4 000 000 000 bajtów, czyli ok. 3,7 GiB.

Patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gigabajt

Poza tym realna pojemność pamięci na pendrivie (i karcie SD) jest większa, niż to wynika z nominału, ale jest oczywiście niedostępna dla użytkownika - zarządza nią wbudowany kontroler. Tak jest dlatego, że każda komórka pamięci ma ograniczoną liczbę cykli zapisu (ok. 10 tys. razy). Kontroler “rozrzuca” zapisywane (nowe) dane do kolejnych komórek tak, by nie przekroczyć tego limitu cykli zapisu.

Więcej o tym znajdziesz w internecie.

Z tego co pamiętam, rzeczywista jest 3-4 razy większa niż nominalna. I tu jest pole do popisu dla oszustów. Potrafią zhakować kontroler pendrajwa i udostępnić cały obszar pendrajwa. Kłopot w tym, że taki oszukany pen działa niestabilnie i nie w każdym USB jest w ogóle wykrywany.

Dobra, po co niektórzy się wypowiadają nie na temat to nie mam pojęcia poczytajcie trochę o fake pendrivach z allegro. Juz sprawdziłem pojemność to 250 mb około zrobiony na 4gb.