Pendrive Goodram 8 GB niewykrywalny

Witam. Mam problem z pendrivem jak w temacie. Powłożeniu do gniazda USB (sprawdziłem wszystkie) nie wykywa nosnika tzn. mruga dioda przez kilka sekund i dosłownie na ułamek sekundy pokazuje dysk wymienny lecz znika. W Zarzadzaniu dyskami nie jest widoczny natomiast w Menedżerze urządzeń jest widoczny. Czy jest możliwość zainstalowania nowych sterowników ? Dodam że nie sprawdzałem go na innych komputerach.

Witam.

Spróbuj sformatować Pendrive za pomocą

Sformatuj tym programem na fat32

Nie sfomatujesz 8GB na fat - mówiłem fat32! I wyłacz szybkie formatowanie. Na fat można tylko 2GB sformatować

Witaj. W tym programie który podał tosiekbu nie ma opcji wyboru formatowania FAT 32 Przynajmniej u mnie gdy uruchomię program…

Nie rozwija się ta strzałka Poninno być tak FAT FAT32 NTFS i exFAT


Uruchom go jako Administrator

Cały czas uruchamialem jako administrator nic to nie dało

A spróbuj sformatować go niskopoziomowo tym: https://www.dobreprogramy.pl/HDD-Low-Level-Format-Tool,Program,Windows,26933.html
Nie zaznaczaj opcji z quick wipe. Następnie po skończeniu działania przez ten program, Windows powinien wymusić sformatowanie do konkretnego systemu plików. I zaznacz wtedy fat32 i wyłącz szybkie formatowanie.

Program nie wykrywa pendriva

Wrzuć tutaj zrzuty ekranu bez i z podłączonym pendrive z zarządzania dyskami.

W zarządzaniu dyskami “nie widać” pendriva gdy jest podłączony

A czy jest jakąś partycja co ma nieznany system plików bądź brak litery dysku? Wrzucisz zrzut po podłączeniu pendrive z tego zarządzania dyskami?
Zawsze jeszcze możesz też sprawdzić na innym komputerze/laptopie dla wykluczenia, że pendrive jest uszkodzony. Bo jak jest i nowo kupiony, to daj go na gwarancję wtedy.

tak jest gdy podłączony. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia na innym komputerze. Pendrive nie jest nowo kupiony

Nie widzę go tutaj. Widzę jakieś inne dyski, ale brak nośnika. Może być uszkodzony. Ale żeby sprawdzić to, to potrzebujesz sprawdzić go w innym sprzęcie.

Jak tylko bede mial możliwosc na pewno sprawdze go w innym komputerze

Tutaj w menadżerze urządzeń ci go wykrywa. Więc dobrze by było sprawdzić, jak będzie możliwość. I daj znać czy działa.

Sprawdzę i na pewno dam znać

Witam. Sprawdzone na dwóch innych komputerach (Win 7 i 8) instaluje sterownik po czym pokazuje komunikat ze pendrive gotowy do użycia lecz dalej go “nie widać” w menadżerze urządzeń pokazuje jako nieznane urządzenie tak jakby sterownik nie został zainstalowany. Dzieje się tak na obu komputerach.

Witam. Ma ktoś z Was może jeszcze jakiś pomysł z tym pendrivem ? Czy pozostaje dać sobie spokój ? Jest możliwe żeby był uszkodzony mechanicznie skoro wykrywa go w menadżerze urządzeń ?