Pendrive i karta pamięci podłączane do zainfekowanego kompa


(Dom@) #1

Podłączałam do komputera koleżanki 2 pendriv' y (jak to się odmienia?) i kartę pamięci przez czytnik. Podczas pracy na komputerze zauważyłam, że ma 2 podejrzane procesy: lsasss.exe (później dowiedziałam się, że to sasser E.) i jeszcze drugi podejrzany proces (też potrójna literka na końcu, ale "s"), ale to już po skończeniu pracy na tych urządzeniach. Tydzień później okazało się, że miała program, który ściągał trojany. I tu moje pytanie: Czy możliwe jest, że sasser i inne trojany zainfekowały pendriv' y i kartę pamięci? Co mam zrobić? Czym je przeskanować? I czy przy eksplorowaniu tych urządzeń przenośnych nic się nie stanie? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż pendriv' e i karta pamięci są mi bardzo potrzebne!


(Leon$) #2

Wylecz pendriva lub kartę pamięci http://www.softpedia.com/get/Security/S ... Tool.shtml

Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry369724

lub format

dobrze by było przeskanować porządnym antywirem

:slight_smile:


(Dom@) #3

Porządnym, czyli (mam tylko Avasta :oops: )? I mógłbyś mi pomóc w obsłudze PRT Perlovga Removal Tool, bo mój angielski nie jest cudowny?


(Leon$) #4

to Flash Disinfector

przeskanuj obszar Mój komputer http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html pokaż raport stronę uruchomić przez IE

:slight_smile:

Dr.WEB CureIt! http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... It!+4.44.5

:slight_smile:


(Dom@) #5

Zaczęłam skanownie Kaspersky'm, ale jak doszło do 5 % w ciągu 10 min- zmiękłam i przerwałam :wink: . Raport podam dzisiaj o przyzwoitej porze (idę spać).


(Gutek) #6

To trochę trwa więc bądź cierpliwa.


(Dom@) #7

Na razie przeskanowałam pendriv' y tym, co miałam w kompie, czyli: Ad- Aware 2008 i ArcaMicroScan- nie wykrył nic. Teraz poszedł w ruch Dr.WEB CureIt!