Pendrive jest za wolny - Sandisk cruzer blade 16GB

Witam. Kupiłem Sandisk cruzer blade 16GB i wszystko bylo ok. Sformatowałem na ntfs zeby miec pliki >4GB. Wrzuciłem 2 filmy po 7GB w ciągu 2 minut :o A teraz gdy chcę coś wrzucić to prędkość jest ok 15MB/s a potem spada do 3-2Mb/s… Tak samo jest pod exFat oraz FAT32. Czy coś z nim nie tak?

Prawdopodobnie skasowałeś platformę U3 ?, domyślnie wgraną na pena, miałem identycznie z Sandisk Cruzer Contour, zainstalowałem ją ponownie, jednak pen już nie osiąga takich szybkości (ale bardzo zbliżone) jak przed deinstalacją U3… robiłem specjalnie pomiary xD.

W tym wątku masz jak wgrać platformę (weź pod uwagę to co jest napisane na czerwono i wszystkie pozostałe ostrzeżenia).

Dodatkowo w tym temacie masz program do formatowania/usuwania platformy U3 (Method 2).

Dodatkowo wydaje mi się, że jednak przed ponowną instalacją U3 potrzebny będzie system fat32, dlatego może przygotuj sobie pena metodą 2 z drugiego wątku, a dopiero potem wgraj zgodnie z instrukcjami z pierwszego odnośnika, ewentualnie instalator sam sobie powinien sformatować flash.

Ale ten pendrive nie ma platformy U3

Aha… no to przepraszam, ale nie pomogę. Szkoda.