Pendrive - komputer go nie wykrywa

Mam problem z pendrive 332979_090116090444_Kingston_DataTraveler_4GB.jpg

Wczoraj robiłem siostrze formata więc wziąłem pendrive żeby zgrać jej zdjęcia zrobiłem formata chce zrzucić zdjęcia na kompa i wyskakuje mi komunikat beztytuufa.png

Nie chodzi mi o to aby pendrive działał lecz zależy mi na tych zdjęciach…

Wiem że dużo jest tematów o tym w google ale w żadnym nie doczytałem się co trzeba zrobić

na innych kompach tez nie działa sprawdzałem na 5 kompach.

A np. mp3 działa.

Z góry dziękuje za pomoc.

Miałem podobny problem na starym komputerze 7-letnim. Okazało się, że mam uszkodzone porty USB.

Objawiało się to tym, że niektóre urządzenia działały (drukarka, pad) a inne nie (aparat cyfrowy, pen).

Zobacz, czy Twój pen działa na innym komputerze, zanim postawisz diagnozę.

na innych kompach tez nie działa sprawdzałem na 5 kompach.

A np. mp3 działa.

Dodane 14.01.2011 (Pt) 17:21

pomoże ktoś ?

W takim razie masz uszkodzonego pena.

a wiecie może jak go rozebrać w którym miejscu ma zatrzaski ?

Nie rozbierzesz go, pamięc jest zalana w plastiku, tak więc możesz go sobie wyrzucić i kupić nowy, albo oddać na gwarancję jak masz… Przynajmniej masz nauczkę, żeby przed wyciągnięczniem odłączyć go przy użyciu bezpiecznego usuwania sprzętu, bo założę się, że nie nie robiłeś tego, tylko od razu go wypinałeś…

nom dokładnie kurde tylko mi są potrzebne bardzo dane na tym pendrive.

Ja jakoś cały czas odpinam pena na “gorąco” i działa ok

igrek , do pewnego momentu, potem sam zobaczysz, że też Ci nawali…Mój kolega też miał taką akcję, że nie odłączał pendrive’a poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu i pewnego razu wywaliło mu komunikat, że nie jest sformatowany i czy chce go sformatować…

Dodane 20.01.2011 (Cz) 23:14

KarzetPL , może dałoby radę laboratorium, które zajmuje się odzyskiwaniem danych, ale cennik takich firm sięga kilku tysięci złotych, i nie dają Ci gwarancji, że odzyskają wszystko…

Hej,

A tak naprawdę prawda leży gdzieś po środku, gdyż konieczność usuwania pendrive’u przez aplet Bezpieczne usuwanie sprzętu bądź też jej brak zależy od ustawień zasad buforowania zapisu dla danego urządzenia. Przy optymalizacji szybkiego usuwania klikanie ikonki nie jest konieczne - zresztą w ogóle nie pokazuje się ona wtedy w tray’u.

Pozdrawiam,

Dimatheus