Pendrive, ma 4GB, pokazuje 1GB

Witam,

No więc tak, pożyczyłem koledze Pendrive 4GB, przyniósł mi tego samego Pendrive, tylko że ma 966MB…

Kolega mówił:

“Sformatowałem go przez linuxa”

Dziwna sprawa, jak to odzyskać ? czy to jakaś partycja się utworzyła, czy jak ?

Pozdrawiam.

Pewny jesteś, że to ten sam? To tak wygląda jak 1gigowy.

Prawdopodobnie te 3gb zniknęło bo kolega sformatował w takim rozszerzeniu plików typu ext3/4 czy inny. Jeżeli chcesz sformatować całego pendriva to musisz otworzyć w jakims programie do partycjonowania. np GParted albo

EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html - jak nie będzie widział dodatkowych 3gb to niewiem. chyba ze tak jak kolega up sugeruje ze to nie ten sam pendrak :stuck_out_tongue:

pozdrawiam

To na 100% ten sam, nawet ślady użytkowania te same i napis na nim “4GB”, nie kolega a przyjaciel :slight_smile:

Zastosuje się do rad Neurox.

Pozdrawiam.

Dowiedz się jaki był tam wcześniej format plików i sformatuj go na ten format. To pomoże. ext3 lub ext4 to Linuxowskie formaty plików.

Czyli na linuxie mam formata zrobić ?

Pozdrawiam.

Nie, wystarczy ten programik http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html i tak najpierw kasujesz jedną partycje 1gb, pózniej powinna byc 2 z 3gb-> cala partycja (w programie) powinna zrobić się szara. następnie tworzysz partycje nową i formatujesz ja na NTFS ! ! zeby win ją odczytał. Jeżeli to nie pomoże to możliwe też jest że kolega “przez przypadek” ukrył 3gb na hasło,… tylko wtedy jakiś programik by na tym został do odblokowania. Czy na tym 1 gb jest coś czy pusto (ew sprawdź czy coś nie jest ukryte)

edit; teraz sie zorientowałem, że cyba Easus nie widzi pendrivów… :expressionless:

musisz poszukać programiku co będzie widział windowsowskie i linuxowskie rozszerzenie plików zeby sformatować całośc na ntfs

Jak nie masz tam nic ważnego to może tą metodą się uda:

uruchom administrator dysków logicznych poleceniem diskmgmt.msc, usuń partycje (lub kilka jak są) z pamięci i normalnie twórz nową na facie

1 polubienie

ja to samo mialem i mam :frowning: mialem pena 8 gb zainstalowlem na nim linuxa cos sie spiepszylo i mam tylko 4 gb :frowning:

Ok, dzięki za wskazówki, jutro popróbuje.

Pozdrawiam.

Porada Lukjac’a okazała się strzałem w dziesiątkę. Zrobiłem to pod WinXP. Pendraka mogłem sformatować na FAT lub FAT32.
Lukjac - jeszcze raz dziękuję.