Pendrive nie działa pod Vistą


(Sombre) #1

Hej, posiadam pendrive Corsair Flash Voyager 4GB. Kiedy podłączam go do laptopa z Windows Vista Home Basic, nie jest on wykrywany. :frowning: Pod Vista Business, Windows XP Pro i Ubuntu 8.10 nie ma tego problemu. :? Laptop to Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505, zainstalowana na nim Vista Home Basic jest w wersji OEM.


(Cosik Ktosik) #2

Zobacz tutaj: naprawa braku pendrivea.


(Sombre) #3

cosik_ktosik , jesteś pewien, że jest to przeznaczone dla Visty? Zrobiłem tak jak opisane w linku który podałeś, pendrive nadal nie działa.


(Cosik Ktosik) #4

Tak, podobnie jak filtry od napędów CD/DVD.

No nic, zobacz czy pendrive jest wykrywany w menedżerze urządzeń->stacje dysków.


(Sombre) #5

Nie, nie jest wykrywany.


(Bladel) #6

sprawdź jakieś inne urządzenie w porcie usb (telefon, mp3 -trójka, skaner lub drukarka) być może uszkodzony jest port, albo na odwrót uszkodzony pendrive...

nie wkładaj do jednego portu usb, spróbuj z innymi...

miałem podobnie z telefonem, podłaczyłem i omyłkowo kliknołem nie wyszukuj sterowników i nie pytaj ponownie, po podłaczeniu fonu nic sie nie działo ale wystarczyło zmienić port by komp go rozpoznał...


(Sombre) #7

Port nie jest uszkodzony, inne urządzenia działają. Podłączenie pod inny port nic nie daje. Pendrive jest sprawny, działa na WinXP Pro, Ubuntu 8.10, a także na Vista Business gdy miałem ją zainstalowaną na stacjonarnym :expressionless:


(Oksar) #8

Dołączam sie do tego, już starego tematu, jednak ciągle nie rozwiązanego. W moim przypadku mam tą sama wersje Visty (Home Basic) zainstalowaną na zwykłym kompie oraz Laptopie. Na Laptopie wszystko chodzi OK tj. wykrywa i poprawnie instaluje urządzenia typu Mass Storage czyli wszelkie pendrivy, karty pamieci, mp3 playery itp.

Niestety na PeCecie urządzenia te są wykrywane jednak system nie znajduje do nich poprawnych sterowników i zapisuje je w managerze urządzeń jako "Unknown Device" (Nieznane urządzenie). Na Viscie mam zainstalowany SP1.

  • Próbowałem wykonać to co opisaliście powyżej jednak bez skutecznie.

  • mam 6 gniazd USB i na żadnym nie działa

  • inne urządzenia np. klawiatura, mysz, karta WiFi działają poprawnie

  • mam uaktualnione sterowniki do płyty głównej

  • próbowałem podmienić pliki windows/system32/drivers/USBSTOR.SYS które prawdopodobnie są odpowiedzialne za sterowniki do tych urządzeń ale nie mogłem "przełamać" ustawień dostępu do tego pliku. Nawet startowałem kompa z dyskietkowego debiana i montowałem dysk windowsa żeby to zrobić poza windą plik jednak nadal jest read only. Tak czy siak, to chyba nie problem z plikiem USBSTOR.sys bo tam są standardowe stery do równie standardowego urządzenia jakim są memory sticki :slight_smile:

  • wykonywałem również inne propozycje rozwiązań tego problemu jednak nic nie pomogło

Ręce opadają, generalnie spędziłem już ze 2 dni kombinując z tym przeklętym USB i nic :slight_smile:

Czy może mi ktoś pomóc?