Pendrive nie działa pod Vistą

Hej, posiadam pendrive Corsair Flash Voyager 4GB. Kiedy podłączam go do laptopa z Windows Vista Home Basic, nie jest on wykrywany. :frowning: Pod Vista Business, Windows XP Pro i Ubuntu 8.10 nie ma tego problemu. :? Laptop to Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505, zainstalowana na nim Vista Home Basic jest w wersji OEM.

Zobacz tutaj: naprawa braku pendrivea.

cosik_ktosik , jesteś pewien, że jest to przeznaczone dla Visty? Zrobiłem tak jak opisane w linku który podałeś, pendrive nadal nie działa.

Tak, podobnie jak filtry od napędów CD/DVD.

No nic, zobacz czy pendrive jest wykrywany w menedżerze urządzeń->stacje dysków.

Nie, nie jest wykrywany.

sprawdź jakieś inne urządzenie w porcie usb (telefon, mp3 -trójka, skaner lub drukarka) być może uszkodzony jest port, albo na odwrót uszkodzony pendrive…

nie wkładaj do jednego portu usb, spróbuj z innymi…

miałem podobnie z telefonem, podłaczyłem i omyłkowo kliknołem nie wyszukuj sterowników i nie pytaj ponownie, po podłaczeniu fonu nic sie nie działo ale wystarczyło zmienić port by komp go rozpoznał…

Port nie jest uszkodzony, inne urządzenia działają. Podłączenie pod inny port nic nie daje. Pendrive jest sprawny, działa na WinXP Pro, Ubuntu 8.10, a także na Vista Business gdy miałem ją zainstalowaną na stacjonarnym :expressionless:

Dołączam sie do tego, już starego tematu, jednak ciągle nie rozwiązanego. W moim przypadku mam tą sama wersje Visty (Home Basic) zainstalowaną na zwykłym kompie oraz Laptopie. Na Laptopie wszystko chodzi OK tj. wykrywa i poprawnie instaluje urządzenia typu Mass Storage czyli wszelkie pendrivy, karty pamieci, mp3 playery itp.

Niestety na PeCecie urządzenia te są wykrywane jednak system nie znajduje do nich poprawnych sterowników i zapisuje je w managerze urządzeń jako “Unknown Device” (Nieznane urządzenie). Na Viscie mam zainstalowany SP1.

  • Próbowałem wykonać to co opisaliście powyżej jednak bez skutecznie.

  • mam 6 gniazd USB i na żadnym nie działa

  • inne urządzenia np. klawiatura, mysz, karta WiFi działają poprawnie

  • mam uaktualnione sterowniki do płyty głównej

  • próbowałem podmienić pliki windows/system32/drivers/USBSTOR.SYS które prawdopodobnie są odpowiedzialne za sterowniki do tych urządzeń ale nie mogłem “przełamać” ustawień dostępu do tego pliku. Nawet startowałem kompa z dyskietkowego debiana i montowałem dysk windowsa żeby to zrobić poza windą plik jednak nadal jest read only. Tak czy siak, to chyba nie problem z plikiem USBSTOR.sys bo tam są standardowe stery do równie standardowego urządzenia jakim są memory sticki :slight_smile:

  • wykonywałem również inne propozycje rozwiązań tego problemu jednak nic nie pomogło

Ręce opadają, generalnie spędziłem już ze 2 dni kombinując z tym przeklętym USB i nic :slight_smile:

Czy może mi ktoś pomóc?