Pendrive nie działa w systemie Windows 7, inne urządzenia na USB działają poprawnie

Witam,

Posiadam Win7, w którym mam dość dziwny problem z USB dokładniej z Pendrivami. Gdy wsadzę pena w USB to jest dźwięk że dodano nowe urządzenie lecz nie działa. 

Gdy wejdę w menadżer urządzeń widać to (post-183629-0-19672200-1397931624_thumb. post-183629-0-19672200-1397931624_thumb.). Jednak najdziwniejsza sprawa dotycząca owego USB jest fakt że jak wsadzę adapter kart/MP4/kamerke etc. to działa normalnie, jedynie też nie działają to rożnego rodzaju HUB-y USB . Wchodziłem w zarządzanie dyskami w narzędziach administracyjnych i nie pokazuje pendriva. Próbowałem wszystkiego z tej strony :

 http://support.microsoft.com/kb/817900/pl 

jednak nic nei działa.

Zaznaczę jednak ze pena normalnie widać w biosie 

post-183629-0-47337500-1397931696_thumb.

Sprawdzałeś pendrive na różnych portach USB?

 

Ja mam np. tak, że w laptopie z Windows 7 pendrive-y działają mi tylko na jednym porcie (z trzech) a w laptopie z Windows XP na wszystkich poza jednym (w sumie jest cztery). Dziwne jest to o tyle, że na portach, na których nia działają pendrive-y, działa dysk zewnętrzny.Nie wiem, czemu tak jest - pewnie jakaś kwestia zasilania (chociaż dysk na pewno pobiera więcej prądu niż pendrive a mimo to działa), ale nie zagłębiałem się w to.

wątpię, ponieważ to stało się niemalże z dnia na dzień. Dziwni mnie fakt że wszystko inne poza penami normalnie działa