Pendrive nie jest poprawnie wykrywany. GODRAM Point 32GB

Witam

ostatnio mam problem z swoim nowiusieńkim penem, mam go miesiąc (Godram Point 32GB USB3.0).

Urządzenie nie jest wykrywane przez system a jak jest to zostaje wykryte dopiero po kilku minutach.

Format dysku domyślnie to FAT32 ale postanowiłem go zmienić na NTFS.

Właśnie chciałem go od nowa sformatować ale po wykonaniu kopii plików z niego urządzenie odmówiło pracy całkowicie.

W menedżerze dysków urządzenie nie jest widoczne.

Program Diskpart wykrywa nośnik ale nic poza tym, dodatkowo pokazuje: Stan: Brak Nośnika Pojemność: 0B

Próbowałem go sformatować zewnętrznymi programami ale te wywalają mniej więcej ten sam komunikat “brak danych do sformatowania”.

Żeby było śmieszniej Windows po wpięciu pena wywala komunikat “Sterowniki urządzenia zostały poprawnie zainstalowane”

Menedżer urządzeń nie pokazuje już pena jako “Wilk Elektronik coś tam” … tylko 2307 PRAM USB Device 

Pendrive jest podobno na dożywotniej gwarancji…

Co robić?

Sprawdź czy działa poprawnie na innym komputerze. Jeśli też będą problemy reklamuj.

Sprawdzany na 4

pierwszy Win7 32

drugi Win7 SP1 64

trzeci Win7 64

czwarty Linux Ubuntu 14.04

I jaki wynik…

No gdyby był pozytywny napewno bym o tym poinformował :slight_smile:

Windowsy 64 twierdzą że został pomyślnie zainstalowany a Windows 32 twierdzi że gdy go wpinam to tak naprawdę go wypinam i informuję mnie tym odpowiednim komunikatem “urządzenie zostało poprawnie usunięte” 

linux nie reaguje wg 

Z twojej poprzedniej wypowiedzi to nie wynikało. Wygląda na to, że pendrive ma jakąś wadę fabryczną. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to oddać go na gwarancji.

Heh no nic przynajmniej udało mi się jeszcze kopie danych zrobić :confused: